Brak połączenia z internetem w przeglądarkach

Łączę się z internetem poprzez modem. Posiadam także ruter i za jego pomocą odbieram internet w drugim komputerze. Coraz częściej zdarza mi się dziwna sytuacja. Każda z kilku przeglądarek sygnalizuje mi brak połączenia z internetem, a w tym samym czasie rozmawiam poprzez skyp-a i piszę na “działającym” gg. Jedynym wyjściem z takiej sytuacji jest odłączenie i restart modemu czy rutera. Nie umiem samodzielnie poradzić sobie z problemem. Nie wiem jakie jest źródło takiego zachowania komputera. Bardzo proszę bardziej doświadczonych użytkowników o pomoc i radę ![-o<

Masz jakąc zapore (firewall)?

Tylko systemową. Dziękuję za zainteresowanie. anka

Start -> Panel sterowania -> Opcje internetowe -> Połączenia -> Ustawienia sieci LAN

  • zaznacz v Automatycznie wykryj ustawienia - OK - OK.

Klik na połączenie w tray`u lub Start -> Panel sterowania -> Połączenia sieciowe -> Połączenie…

-> Właściwości -> Protokół internetowy (TCP/IP) -> Właściwości -> Ogólne

v Użyj następujących adresów serwerów DNS.

Wpisz i sprawdź inne DNS-y :

TP.SA

194.204.159.1

194.204.152.34


lub Open

208.67.222.222

208.67.220.200


Przeczyść komputer CCleanerem.

/ podczas instalacji odchacz ,Automatyczną aktualizację CCleaner" oraz ,Dodaj pasek narzędziowy Yahoo" /.

CCleanera używaj zawsze po deinstalacji programów, sterowników oraz częstym surfowaniu w internecie.

Nic nie zmieniaj w jego ustawieniach, wystarczy :

u góry po lewej ,Cleaner" na dole Analiza - Uruchom Cleaner

póżniej ,Rejestr" Skanuj by znaleźć problemy - Napraw zaznaczone problemy.

Jakiego masz antywirusa i jakimi programami skanujesz dodatkowo komputer ?

Dzień dobry.

XMan - dziękuję. Po powrocie do domu będę “grzebała”. Zapomniałam napisać że internet dostarcza mi MultiMedia. Używam w tej chwili Pandy, choć przyznaje że gdy pojawia się za free jakiś programik -to go na miesiąc instaluję by wypróbować i przede wszystkim przeskanować kompik czymś innym. Mam jeszcze na 13 dni a-squared Anti-Malware więc wykorzystuję go na full. Raz na tydzień (zwłaszcza po weekendzie) skanuje cały komputer. Staram się… dbam… a jednak czasami wchodzi jakieś świństwo i usuwam wszystko natychmiast. Jeśli masz sporo doświadczenia…a widzę że masz =D> :smiley: - poradź proszę Twoim zdaniem najlepszy obecnie pakiet do zabezpieczania. Dziękuję za zainteresowanie. Miłego dnia… anka

Eset Smart Security wersja z licencja 90 dni bodajże w miesięczniku Chip (normalnie jadę na tym pakiecie)

Kaspersky Internet Security wersja z licencją 90 dni w poniedziałkowym wydaniu Rzeczpospolitej

Uwaga :!: Nigdy nie korzystamy z dwóch antywirusów lub pakietów typu IS.

greh…- dzięki. Na Kaspersky się już nie załapałam ale zdobędę :smiley: od czegóż są przyjaciele… Smarta poszukam. Może znajdę w necie. Uwaga- bardzo ważna, poniewaz kolega ten błąd zrobił (przypadkiem ale się zdażył). Myślę jeszcze o “pozasystemowym” firewall-u. Coś do tego w Windowsie nie mam przekonania. Z problemami bede walczyła po powrocie do domu. I życzę sobie powodzenia w tej walce :oops:

Jeśli zainstalujesz sobie wspomniane wyżej Eset Smart Security lub polecanego przeze mnie Kaspersky Internet Security to w tych programach jest już wbudowana zapora, zdecydowanie lepsza od systemowej.

Piszesz, że instalujesz różne programy do zabezpieczeń, żeby mieć je czasowo za darmo, więc polecam czasem obok szczególnie tych mniej popularnych użyć skanera on-line http://www.kaspersky.pl/virusscanner.html (akurat w tym momencie trwa aktualizacja tego narzędzia, ale niedługo się pojawi) :slight_smile:

Cześć… XMen- zastosowałam Twoje wskazówki. Niestety w ten sposób odcięłam sobie dostęp do internetu przez wszystkie przeglądarki. Wróciłam do poprzednich ustawień i chyba nadal będę sie męczyła z niezliczoną ilością restartów rutera. Nie dodałam przy wpisie poprzednim, że sytuacja taka zdarza sie bardzo często podczas przesyłania plików na serwer (np. poczta czy strona bloga). Ale wszystkim dziekuję… To miło że ktoś bierze sobie do serca moje kłopoty. CCleaner- zainstalowałam. Kasperky bedę miała od kolegów. Pozdrawiam.

smutna anka :frowning:

Jeśli internet masz w Multimedi ( nie lubie tej firmy, miałem u nich internet przez 4 lata;/), to masz pewnie modem?

Czytaj uważnie, ma modem, ale net na drugim kompie ma przez router. :wink:

Sory.

A czy w Multimedi podane jest to, że masz internet na więcej niż 1 komputer (nie pamiętam czy to jest aby w 100% zgodne z umową , bez ich poinformowania)? Jak tak to dzwoniłaś do nich o pomoc. Są do tego zobowiązani.

Jakie łącze?

A wienc tak to jest jak na komputerze z ruterem robi sie 100 ruznych rzeczy na raz wiem cos o tym bo mam polecam ci program ktury napewno pomoże ci w jakis sposub.A już wogóle odradzam z korzystania z sieci P2P.

cFosSpeed 5.0 Build 1560- Co nam daje CfosSpeed? Otóż jeżeli lubimy pograć przez przeglądarkę internetową pobierać pliki z Torrentów (oczywiście legalnie) a jeszcze w tym samym czasie pośmigać po internecie jest to program jak najbardziej dla nas.Program ten automatycznie lub też przez wskazanie przez nas priorytetów działania potrafi tak ustawić przepustowość łącza internetowego oraz nadać priorytety i ważność odpowiednim programom że nie odczuwamy prawie obciążenia pasma internetowego.W dole monitora wyświetla nam okienko informujące o aktualnej prędkości pobierania i wysyłania.

(http://www.dobreprogramy.pl/cFosSpeed,P … 12826.html)

No tak ale to nie rozwiązuje problemu…

Dzień dobry… Myślę, że z problemem pozostanę… chce jednak odpowiedzieć na zadane mi pytania. Inter mam z MultiMedii-bo od nich używam także tv kablowej. Moje łącze to 1GB- na innych technicznych rzeczach się nie znam. Mieszkam w wielkopolsce.

Nie mam zainstalowanych… i nie używam ŻADNYCH programów P2P ( na swoim kompiku) wiem jednak że na tym drugim “smarkacz” ma zainstalowane i używa. Gra także online. Mój kłopot pojawił sie jakiś czas temu i nie był zależny od reinstalki czy innej “grzebaniny”. Po prostu zaczęło tak się dziać. O szczegółach podłączenia -DSL CABLE, MODEM-MOTOEOLA SB5101E, ROUTER-BELKIN F5D7230-4 to tyle co umiem powiedzieć , pod łącze najpierw podłączony jest router potem modem. Ja- jestem komputerem głównym, ale młody poprzez domową sieć do małej części mojego kompa dostęp-ma. Co do używania dużej ilości oprogramowania naraz…- używam skypa, photoshopa i audacity. Zdarza się że odpowiem wtedy też komuś na gg…- to wszystko. Staram się wyłączać program, którego nie używam w danym czasie. Aby uniknąć swojego problemu miałam w końcu zainstalowane już 10 przeglądarek, ale każda reagowała tak samo. I dziękuję wszystkim, którzy oferowali pomoc. Sama świadomość, że nie jest się samej z tą “maszynerią” jest fajna.

Podzielę sie jeszcze doświadczeniem z gg. Zainstalowałam wczoraj tą najnowszą wersję. Niestety nie chce “wchodzić” gdy działa trial a-squared Anti-Malware . Ruszyło dopiero gdy program zastopowałam.

Pozdrawiam wszystkich z uśmiechem i zaciśniętymi zębami (ech te moje kłopoty) anka