Brak połączenia z internetem w Xiaomi Mi Stick TV

Witam, od tygodnia posiadam Xiaomi mi stick TV. Po pierwszym podłączeniu i konfiguracji wszystko działało prawidłowo przez chyba dwa dni. Później pojawił się problem z połączeniem Wi-Fi, wyświetlało się “połączono, brak Internetu”. Probowalem coś pozmieniac w ustawieniach Wi-Fi, zmienilem kanał z automatycznego na 1, i kilka dni działało wszystko prawidłowo. Wczoraj wrócił ten sam problem " Połączono, brak Internetu". Przywróciłem urządzenie do ustawień fabrycznych, zapomnialem sieć i probowalem podłączyć od nowa, ale teraz już nic nie pomaga. Macie jakieś pomysły?

Jaki router?

Tp link td-w9980

Łączysz się po 2,4 GHz, czy 5 GHz?
Ustaw kanał na ostatni lub auto. Poza tym ustaw szerokość kanału (channel whith lub podobnie) na inną wartość (20/40) MHz.

2.4 GHz.
Channel white mam ustawione na auto

Nie pomagają żadne zmiany

No to pozostaje factory reset na Stick’u. Jak to nie pomoże, to masz uwalony moduł WI-FI w Stick’u. Wtedy reklamacja pozostaje.

Czy ten mi stick (i tym samym telewizor) jest daleko od routera? Za kilkoma ścianami?
Może po prostu jest to problem z zasięgiem/zakłóceniami skoro raz zmiana kanału pomogła?

Jak wyżej spróbuj factory reset. Jak to nic nie da, to wsadź mi stick do jakiegoś monitora gdzie będzie dużo bliżej routera i wtedy spróbuj. Jak do strzału zadziała to chodzi o zasięg ew zakłócenia (ściany, inne urządzenia elektryczne, sieć sąsiada etc).
A jak dalej nic to obawiam się problem z modułem wifi jak blumber wskazuje.

U mnie było to samo,połączono brak internetu.Powodem był słaby zasięg wifi.Rozwiazaniem było przełaczenie routera od dostawcy neta w tryb bridge i zakup nowego routera.Problem zniknał.

Raczej to nie jest wina zasięgu, mieszkanie jest małe, router jest w pokoju obok może z 6 metrów od sticka, na innych urządzeniach w tym miejscu Wi-Fi działa bez problemu. Zrobie jeszcze tego reseta, a jak nie pomoże to kupie hub usb z wejściem RJ45 bo mam podciagniety kabel do tego pokoju i podłącze sticka kablem

A może się tak dziać przez to, że w pokoju za ścianą mam wzmacniacz Wi-Fi? Mogą być przez to jakieś zakłócenia?

Wpisz w google xiaomi mi stick tv problems on wifi i szukaj

Toono . Próbowałem. Przekierowało mnie właśnie tutaj :).

Co najwyżej ci się ta strona jako jedna z wielu wyświetliła. No ale jak ci się szukać nie chce, to siedż na tej.

Też miałem taki problem, że Mi Tv Stick łączył się z siecią wi-fi, a nie widział internetu. W moim przypadku pomogło ustawienie na routerze ręcznie serwerów DNS na 8.8.8.8 i 8.8.4.4
Pozdrawiam.

Powinni pisać w instrukcji. “Chcesz używać usług Google, ustaw DNS Google w swojej domowej sieci” :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Witam sprawdźcie sobie zabezpieczenie sieci u mnie 5ghz zrywał polaczenie co minutę, sprawdziłem kilka routerow dopiero na zabezpieczeniu WPA2-PSK jest dobrze nic nie zrywa i działa bardzo dobrze.