Brak połaczenia z internetem

Witam.

Posiadam Laptop z Vista i mam problem z internetem, komputer stacjonarny łączy sie bezproblemowo a na Viscie pokazuje sieć niezidentyfikowana i połączenie tylko lokalne ;S

internet podpięty jest pod modem, w modemie mam dwa wyjscia, jedno idzie do kompa stacjonarnego a drugie do rotera. Gdy łącze laptop przez router albo wi-fi to internet działa normalnie, ale chce żeby był podpięty pod modem. Jest to laptop mojego brata, u siebie w domu ma ten sam router od tego samego dostawcy internetu,

Troche to pomieszane ale myśle że w miare zrozumiale to opisałem :stuck_out_tongue_winking_eye:

Ciężko zrozumieć o co ci chodzi, chcesz mieć router ale chcesz podłaczać dwa laptopy przez kabel ? zgrozo, o co tu chodzi ?

Problem jest bardzo prosty do rozwiązania. Z tego co napisałeś, wynika że dostałeś od swojego usługodawcy dwa adresy IP. Do modemu masz podpięte router oraz komputer. Gdy wepniesz laptopa do routera, to zarówno ten jak i stacjonarny podłoczony bezpośrednio do modemu, mają internet. Problemem jest gdy odpinasz router i podpinasz laptopa, to stacjonarny nadal ma internet a laptop już nie. Dzieje się tak ponieważ usługodawca “pamięta” wcześniejsze podpięte urządzenie - czyli router i jego fizyczny adres MAC. Rozwiązanie to po prostu odłącz router od modemu, następnie odłącz modem z prądu i poczekaj 30 sekund. Następnie podłącz prąd do modemu spowrotem, i teraz wepnij to co chcesz - czyli stacjonarny, oraz laptop. Teraz powinno zadziałać, jeśli rzeczywiście masz dwa adresy IP. Jeśli kiedyś będziesz chciał podłączyć router spowrotem, to powtórz operację z odłączaniem zasialania od modemu, i tym razem zamiast laptopa wepniesz router.

tak mam 2 adresy IP, i teoretycznie mógłby problem tkwić w tym że tak jak napisałeś usługodawca pamięta adres MAC routera, ale u mojego brata też przy tym modemie internet mu nie działa a miał tylko ten laptop podpięty, miał jakieś problemy z internetem i kablówką, i jak ponownie mu włączyli to nie chciał sie łączyć z internetem, nie wiem czy wina nie bd w systemie, nie jestem co do tej Visty za bardzo przekonany.

pozdrawiam

Wina na pewno nie leży po stronie Windowsa.

Rozumiem, że na jego modemie działa normalnie ? Tzn może wpiąć dwa komputery bez routera ? A próbowałeś zrobić tak jak napisałem wyżej ? A ponadto czemu tak Ci zależy na pominięciu routera ? Przecież razem z nim jest o wiele wygodniej !

nie zależy mi na wypięciu routera :stuck_out_tongue_winking_eye: chce sprawdzić dlaczego laptop sie nie chce łączyć z netem, router mam u siebie w domu i tak jak pisałem modem jest podpięty pod kompa i router a router przez wi-fi łączy sie z (jeszcze innym ;P) laptopem z drugiego pokoju :stuck_out_tongue_winking_eye: a mój brat u siebie w domu ma taki sam modem jak ja od tego samego usługodawcy co ja (telpol) i u niego tego internetu nie ma ( tak samo jak nie ma go u mnie jak podpinam bezpośrednio przez modem ) on u siebie miał podpięty jedynie ten laptop do modemu i nagle przestał działać mu internet :stuck_out_tongue_winking_eye:

wiem że to wszystko jest takie pomieszane, i sam zaczynam sie gubić w tym co pisze ^^,