Brak polaczenia z netem w kompie 'klienta' po resecie kompa

witam mam maly problem.

otoz mam neta z UPC na wejsciu usb do tego na skrosowanym kablu LAN mam przez sieciowke podlaczonego laptoka (bądź ps3). za kazdym razem kiedy np w laptoku wlaczy sie oszczedzanie energii i pozniej wlaczy laptopa to internetu nie ma (czy przy resetowaniu konsoli po ponownym wlaczeniu nie ma polaczenia). jedyne co pomaga to ‘konfiguracja sieci w domu lub malej firmie’ w polaczeniach internetowych za kazdym razem gdy sie jakis sprzet podlaczy bądź zresetuje.

jest jakis sposob zeby nie trzebabylo tej czynnosci za kazdym razem powtarzac, bo troche to irytujace?

Sorki ale troche sie zgubilem. Mozesz to wyjasnic prosciej? Co i jak jest polączone.

moj komp jest polaczony bezposrednio z netem. do niego podlaczony jest laptop na kablu skrosowanym albo konsola (na przemian te dwa sprzety). jesli chodzi o wyjasnienie co z czym polaczone jasniej juz chyba nie umiem :wink:

za kazdym razem gdy sie wylaczy laptopa (czy oszczedzanie energii sie wlaczy itp), czy konsole, po ponownym wlaczeniu nie ma na tym sprzecie internetu (na moim z pezposrednim polaczeniem jest).

edit.

u mnie w kompie zawsze po wlaczeniu sprzetu jest informacja ze drugi komp jest polaczony z zapora aczkolwiek internetu na nim nie ma. czasem sie zdaza ze laptop po podlaczeniu do kabla ma internet (ale bardzo zadko) natomiast na konsoli ten problem wystepuje za kazdym razem.

Tak to jest z udostepnianiem polaczenia… Kup sobie poprostu jakis tani router, bedziesz mial spokój i bedziesz mógl uzywac te wszystkie urzádzenia razem. :slight_smile:

Wiem ze to nie rozwiazuje problemu ale tak prowizorka na dluzszá mete sie nie sprawdza…

mowisz ze takie buty. na prawde nie ma szans zeby to dzialalo na stale bez routera? az mi sie wierzyc nie chce, ale totalnie sie na tym nie znam wiec pozostaje mi zaufac opini bardziej doswiadczonej osoby :wink:

w kazdym badz razie thx za informacje.