Brak połączenia z niektórymi stronami www

Witam. Problem dotyczy połączenia z niektórymi stronami www. W trakcie testów i prób rozwiązania problemu zauważyłem pewną prawidłowość że blokowane są strony z zakresu adresów IP o początku identycznym z moją bramą czyli np. moja brama to 80.x.x.x adres strony to 80.y.y.y efekt brak połączenia każda inna strona z poza tego zakresu łączy się bezproblemowo. Co zrobiłem do tej pory: test na 3 różnych komputerach z wyłączonymi firewall i antywirusami oraz podobnymi rzeczami, sprawdziłem na innym stałym adresie z puli adresów które posiadam.Narzędzia ping i tracert,zmiana DNS i zmiana adresu IP(jedynie brama jest ta sama) też to sprawdziłem. Oczywiście testy były wykonane przy modemie z pominięciem wszystkich urządzeń sieciowych które mogłyby powodować problem. W między czasie został wymieniony modem ale problem został więc to także nie jest wina modemu. Operatorem jest TP która po kolejnym telefonie odsyła do CERT-u. Według mnie ewidentny problem leży po stronie operatora.Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.