Brak połączenia z siecią po podłączeniu dysku zewnętrznego USB3.0 do laptopa

Witam. Ostatnio miałem problem, który opisałem w tym wątku. Wprowadziłem DNS Google w ustawienia routera, ale nie jestem w stanie określić, czy problem został rozwiązany, bo internet mógł w ostatnich dniach zanikać z innego powodu.

 

W laptopie po wprowadzeniu w nowym routerze DNS Google doszło już do braku połączenia z siecią, ale mogło to wynikać z czegoś, o czym czytałem przypadkowo w internecie. Parę dni temu podłączyłem do laptopa dysk przenośny 1TB za pomocą USB3.0. Nagle rozłączyło mnie z siecią. Od razu skojarzyłem, że o takim problemie już gdzieś czytałem. Po rozłączeniu internet wracał. Kilka dni później podłączyłem dysk do kompa, ale o tym zapomniałem. Brak internetu zauważyłem dopiero po jakimś czasie, ale nie pamiętając o tym dysku uznałem, że znowu są problemy sprzed wymiany routera. Zacząłem grzebać w ustawieniach routera i nic nie pomagało - w laptopie internet nie działał. Nagle mnie olśniło, gdy zauważyłem podpięty dysk. Rozłączyłem i zaczęło działać. Na koniec dodam, że problem ten nie występuje, gdy dysk zostanie podłączony do portu USB2.0.

 

Wie ktoś może, skąd taki problem? Dodam, że mimo braku internetu w laptopie, było on w PC i w telefonie.

 

Na laptopie posiadam Linux Mint 17.2 (Rafaela) KDE [x64].

Może USB i karta sieciowa są podpięte pod tą samą “ścieżkę” zasilania i brakuje prądu? Jeżeli dysk ma dodatkowe gniazdo pod zasilanie, to podepnij je pod USB 2, a dane pod USB 3.

No właśnie nie ma. Kilka minut temu znowu mnie rozłączyło. Pod USB2.0 podpiąłem dysk, a pod USB3.0 telefon.

Czy nie ma to przypadkiem związku z zakłóceniami portu USB3?

http://www.chip.pl/news/sprzet/plyty-glowne/2012/11/usb-3.0-zakloca-dzialanie-bluetooth-i-wi-fi

 

Ja borykam się z tym od samego początku tylko w kwestii myszek i klawiatur. Wystarczy, że podepnę pod USB3.0 urządzenie pracujące w 3.0 radio siada i zaczyna się czkawka urządzeń wskazujących.

Wątpię, by to miało związek z moim problemem. Nie mam myszy bezprzewodowej, a chyba o to chodzi w powyższym artykule.

Źle mnie zrozumiałeś. Problem dotyczy BT i wifi.

Tutaj sam ASUS sugeruje rozwiązywanie problemów:

http://www.asus.com/pl/support/FAQ/1004004/

 

A problem występuje w momencie podpięcia urządzenia USB3 do portu USB3 np. obudowy dysku z właśnie interfacem USB3, który to może zakłócać pasmo 2,4 czyli także wifi.

■■■■■■■, zaspany jestem. Chodzę spać o 4-5 i nie ogarniam później. Poczytam o tym, gdy ustanie szum w głowie.

 

Dzięki za link, zajrzę na pewno. Jak coś, to dam znać.