Brak polączenia z wifi mimo ze wykrywa siec

W laptopie samsung r509 wykrywam sieci bezprzewodowe, następnie próbuje się z nią podłączyć, ale nic się nie dzieje. Wyskakuje tylko napis że przekroczono czas oczekiwania. Instalowałem już nowe sterowniki ale nic to nie dało. Dzieje się tak na Windows Vista bo gdy przełącze się na Ubuntu 10.10 wszystko jest okej.

Hej,

Być może wpisałeś błędny klucz, który został zapamiętany przez system i za każdym razem, gdy próbujesz się połączyć, podawany jest właśnie błędny. Wejdź kolejno Panel sterowania -> Centrum sieci i udostępniania -> Zarządzaj sieciami bezprzewodowymi -> zaznacz nazwę sieci, z którą się łączysz i usuń połączenie korzystając z przycisku Usuń. Następnie spróbuj połączyć się z siecią kolejny raz - teraz system poprosi o klucz zabezpieczający sieć. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

próbowałem już tak, lecz niestety to nie działa.

Hej,

:arrow: A to jaki komunikat się pojawia??

:arrow: Czy system w ogóle prosi o podanie klucza po usunięciu ustawień sieci??

:arrow: Jakiego szyfrowania używasz w sieci WiFi?? Na jakim kanale nadajesz??

Pozdrawiam,

Dimatheus

prosi o podanie klucza

WPA-PSK a z tym kanałem to nie wiem o co chodzi

wcześniej wszystko działało, ten problem powstał po tym jak tworzyłem sieć ad-hoc

Hej,

:arrow: Co się dzieje po jego podaniu?

:arrow: Jaki komunikat się wyświetla?

:arrow: Jak zachowuje się ikonka połączenia sieciowego widoczna w tray’u?

Sieci WiFi nadają na 16 różnych kanałach tak, by sygnały sieci sąsiadujących ze sobą, nie zakłócały swoich sygnałów. Kanał, na którym nadawany jest sygnał można sprawdzić na przykład w ustawieniach routera, ale także i na komputerze przy pomocy odpowiednich programów, na przykład Net Stumbler.

:arrow: Jaką posiadasz kartę sieciową WiFi?

:arrow: Czy karta nie jest nadal przełączona na tryb ad-hoc?

Pozdrawiam,

Dimatheus

a jak wyłączyć tryb ad-hoc?

Hej,

Odwrotnie do tego, co robiłeś, by go włączyć. :slight_smile: Jeśli używałeś do tego programu - na przykład oprogramowanie do kart Intel’a posiada możliwość przełączenia karty na tryb pracy ad-hoc - opcja powinna być łatwa do znalezienia.

:arrow: Co z odpowiedziami na resztę pytań?

Pozdrawiam,

Dimatheus

ad-hoc tworzyłem za pomocą windowsa tzn utwórz nowe połączenie type: ad-hoc

po probie połączenia wyświetla mi się taki komunikat:

nie można było nawiązać połączenia, przyczyna mógł być limt czasu lub akcja użytkownika

dodam jeszcze że gdy używam sieci bezprzewodowej nieszyfrowanej to mogę się normalnie połączyć i internet działa.

dlatego jestem przekonany ze to cos zwiazane z szyfrowaniem

gdzieś w okolicach zegara (nie wiem jak to wygląda w Viście, w 7 są to “paski mocy”) klikaj w połączenia sieciowe, jak Twoim oczom ukarze się lista dostępnych sieci bezprzewodowych to wybierz tą z którą chcesz się połączyć, kliknij prawym przyciskiem, wybierz właściwości i w zakładce “zabezpieczenia” wybierz odpowiedni tryb szyfrowania

próbowałem tak i nie działa

Hej,

W ustawieniach sieci usuń wspomniane połączenie. Pisałem jak to zrobić w moim pierwszym poście.

Więc i to połączenie usuń. Następnie przełącz urządzenie sieciowe na szyfrowanie sieci i spróbuj połączyć się ponownie. Oczywiście szczególną uwagę zwróć na poprawność podania hasła sieciowego.

:arrow: Czy po zmianach szyfrowania uruchamiasz router ponownie?

:arrow: Jaką posiadasz kartę sieciową? W odpowiedzi pomóc może program Speccy.

Pozdrawiam,

Dimatheus

ad-hoc usunięty, połączenie usunięte

tak uruchamiałem router ponownie, a moja karta sieciowa to atheros ar5007eg

Hej,

Czy używasz jakiegoś oprogramowania do zarządzania połączeniami sieciowymi czy korzystasz z konfiguracji wbudowanej w system Windows?

Skoro usunąłeś poprzednie ustawienia, to tworzenie nowego połączenia nie powinno stanowić problemu… Ale znając życie pewnie stanowi, co?

Pozdrawiam,

Dimatheus

usuwałem kilkukrotnie, a następnie tworzyłem je na nowo

używam z konfiguracji wbudowanej

problem jest z szyfrowaniem

Hej,

:arrow: Czy masz możliwość podłączenia innego komputera do sieci, by sprawdzić, czy przy jego podłączeniu nie będzie wspomnianego problemu?

:arrow: Spróbuj wybrać inne szyfrowanie niż WPA-PSK - coś się zmienia?

:arrow: Ewentualnie możesz spróbować odinstalować kartę WiFi poprzez menadżer urządzeń - oczywiście łącznie z usunięciem sterownika. Taki zabieg powinien usunąć wszelkie ustawienia sieci. Po restarcie instalujemy sterowniki jeszcze raz i powtarzamy próbę podłączenia do sieci.

Pozdrawiam,

Dimatheus