Brak Połaczenia z WIFI

Witam serdecznie zakupiłem laptopa Leovo y700. Po przyniesieniu do domu mam problem z połączeniem z WiFi. Widzi router ale łączy się tylko jak podejdę do niego z laptopem ( z dalszej odległości już nie), i połączenie zostaje utrzymane. To samo dzieje się w pracy na ruterze z plusa. Jak zaniosłem do sklepu żeby  zareklamować to się łączył bezproblemowo. O co tu może chodzić. 

Odejdź w sklepie gdzie go reklamujesz za ścianę :wink:

Niestety, z twojego opisu wynika, że antena WiFi w laptopie jest kiepska - bez dodatkowej karty na USB wówczas nic nie poradzisz.

Zależy o jakich odległościach mowa. W przypadku lenovo nie zdziwiłbym się gdyby chodziło o nawet kilka metrów.

No niestety, to już nie IBM… jakby ktokolwiek nie twierdził że jakość się nie zmieniła.

Laptop po polaczeniu z wifi z odleglosci 4 cm. Dziala pozniej  z kazdej odleglosci bezproblemowo. Wiec napewno zadna zle wpieta antena itp. Mam wrazenie jak by go zaklucaly inne wifi dokola lub cos w tym stylu. 

Więc sprawdź eter np programem inssider 3 i w razie potrzeby ustaw mniej zakłócony kanał. Aktualizacja sterowników WiFi do najświeższej wersji także mile widziana.