Brak połaczenia


(system) #1

Ostatnio przeinstalowałem windowsa przedtem router firmy sweex działał niezwodnie, podłączył mi go gość co się na tym zna ale wziął 6 dych do routera nie ma dołaczonej żadnej płyty instalacyjnej ze sterownikami ten informatyk zostawił mi plik z ustawieniami wiem trzeba wejść na adres 192.168.1.1 i wtedy wchodzę do routera. Jednak komputer nie wykrywa routera i nie ma utworzonego połączenia lan, dodam że w routerze święca wszystkie diody i drógi komputer odbiera internet dzęki antence, neta nie ma tylko u mnie kompletnie nie wiem co zrobić jestem w tym zielony. a nie chcem znowu płacić 6 dych. Bardzo będe wdzięczny za pomoc.


(Joni987) #2

Możliwe że nie masz zainstalowanych sterowników do Twojej karty bezprzewodowej.

Sterowniki do karty sieci bezprzewodowej znajdziesz na płycie dołączonej wraz z samą kartą, lub na stronie producenta karty.


(system) #3

Chyba nie zrozumiałeś o co mi chodzi mam normalna karte i do niej idzie kabel i automatycznie nie tworzy mi sie połączenie lan i nie mogę też wejść do ustawień routera.


(Joni987) #4

Racja, pomyliłem się :slight_smile:

Chociaż sytuacja jest podobna; sterowniki do karty sieciowej masz zainstalowane? Stery powinny być dołączone do płyty głównej na płytce lub zobacz na stronie producenta płyty.


(Filstep) #5

a czy karta sieciowa ci dziala?

ping 127.0.0.1

czy device manager (run: devmgmt.msc) widzi karte?