Brak połączenie między systemem a Androidem; brak właściwości w kolumnach eksploratora - jak to naprawić?

Czołem Forumowicze :wink:
W związku z problemami z supersystemem jakim jest niewątpliwie Windows 10 :smiley: :smiley: :smiley: postanowiłem założyć wątek i opisac problemy.

Ok, od początku.

Od aktualizacji pojawił się problem z podłączeniem telefonów z Androidem do komputera, system nie widzi, żadnego z telefonów. Wcześniej nie było żadnych problemów, więc teraźniejsze akcje dziwią mnie i utrudniają pracę wokół tych ekosystemów.

Kolejna kwestia to brak informacji w kolumnach eksploratora. Chodzi o kolumny jakie dodaje się w celu uwidocznienia właściwości plików, takie jak Autor, Tagi, Tytuł, Typ czy Rozmiar. Od pewnego czasu , pomimo, że pliki mają właściwości, tych danych nie widać przez co muszę posiłkować się zewnętrznym oprogramowaniem.

Teraz pytanie, czy ktoś potrafiłby pomóc przywrócić stan sprzed wystąpienia problemów w możliwie najprostszy sposób?

System:
Windows 10 PRO N, wersja 1709, kompilacja 16299.125
[System ma wyłączoną niemalże całą telemetrię. Być może tu jest problem, choć wcześniej wszystko działało.]

EDIT 03.01.2018
Właśnie wracam z Win 10 Enterprise. Zainstalowałem w celu sprawdzenie działania USB. Wszystko działa poprawnie, telefon wykrywany jest bez żadnych sterowników, właściwości plików w kolumnach (te szare opisy jak rozmiar, właściciel itp) w eksploratorze są normalnie widoczne.

Ma ktoś jakiś pomysł jak to ogarnąć? :expressionless:

Na początek sprawdź spójność
w CMD wpisz
sfc /scannow

Wcześniej, to działające to było co? Pamiętaj, że wingrozy PRO i ENT się różnią. Co działa pod drugą, wcale nie musi pod pierwszą.

1 polubienie

Ogólnie wersja N jest “biedniejsza”.
Zainstaluj Pakiet Media Feature Pack dla wersji N i KN systemu Windows 10

Potrzebne też mogą być sterowniki MTP USB device do Androida.
MTP device problem on windows 10 solved

1 polubienie

Wersja N jest bez WMP, ale to nie był problem bo wcześniej wszystko działało.
Nie zakładałbym wątku gdybym faktycznie nie miał problemu.

Wasze propozycje nie pomogły, dalej nic :frowning:

C:\Windows\system32>sfc /scannow

Beginning system scan. This process will take some time.

Beginning verification phase of system scan.
Verification 100% complete.

Windows Resource Protection did not find any integrity violations.

@MartinaNeumayer
Działało wszystko, dziś nie działa wiele rzeczy, m.in. to co napisałem wcześniej.

Pytałam pod czym działało, a nie co działało. No to sobie zobacz co się uaktualniło i sekwencyjnie cofnij te up’'y aż do momentu, w którym znów zacznie działać okay. Wtedy będziesz wiedział w czym jest problem.

Żebym ja pamiętal co do joty kiedy i co to było i kiedy się zepsuło to byłbym dziś dyrektorem w firmie informatycznej :stuck_out_tongue: aż takiej pamięci nie mam.

Nie rozumiem, co po czym? :smiley: Krótko powiem, był sobie Win10 i działał dobrze, wszystko, dosłownie, wszystko, działało bardzo dobrze. Nagle coś się zrobiło i do dziś nie działa to co wyżej opisałem.