Brak polskich czcionek w Wordzie

Witam,
mam problem z polskimi czcionkami w Wordzie. Te czcionki były wcześniej jak miałem Windows 7 . Z chwilą przejścia w grudniu na Windows 10 nagle w Wordzie oraz programie Notepad++ nie dało się wstawiać polskich czcionek. Niedawno coś tam zmieniłem w ustawieniach systemu i nagle już Notepad++ odzyskał polskie litery ale nie wiem w sumie co pomogło. Jednak problem z Wordem pozostał. Jedyne co mogę zrobić żeby w Wordzie wstawiać polskie literki to kliknąć opcję “zapisz plik” i wtedy da się wstawić jakąś polska literę ale tylko jedną więc wkurzające jest to, żeby a każdym razem zapisywać plik po to aby dało się wstawić np “ę” czy “ą”. Inną metoda jest pisanie polskimi literami w innym edytorze albo np w Excelu i kopiowanie całych słów do Worda co tez jest uciążliwe lub kopiowanie tekstu bezpośrednio ze stron www.

W związku z tym mam pytanie: czy da się coś zrobić aby przywrócić pisanie polskich liter w Wordzie?
Bardzo proszę o pomoc.

zainstaluj pakiet Word od nowa , możliwość że pomorze

Jestem po świeżej, ponownej instalacji Worda z płyty Office’a.

Niestety nie pomogło. Nadal jest dokładnie to samo.
Co jeszcze możnaby zrobić? W jakichś ustawieniach może coś jest nie tak? Dodam, że w dokumentach mam ustawiony słownik polski oraz w Windowsie jest ustawiony język polski programisty…

Czy ktoś mógłby mi pomóc z tym Wordem? Nie mam dalej polskich liter i bardzo utrudnia to pracę. Może gdzieś w ustawieniach coś trzeba zaznaczyć/odznaczyć? Nie wiem gdzie tego szukać… :frowning: