Brak polskich liter w newsletterach phpmynewsletter


(Góral105) #1

Witam, do obsługi newslettera używam PHPMYNEWSLETTER, mój newsletter znajduje się tutaj - http://mundiale.pl/newsletter po zapisaniu się na listę wyświetlany jest komunikat bez polskich znaków tak samo e-maile są również bez nich. Gdzie zmienić kodowanie z UTF-8 na iso-8852? Znalazłem w jednym z plików taki komentarz:

"

// NOTA: your page need to use UTF8 encoding put in your html header

"

PHPMYNEWSLETTER można pobrać stąd: http://skrypty.webpc.pl/pokaz670.html. W subscription.php tego nie ma, a w zmianie języka nie ma takiej opcji.

PS A tak w ogóle to mogę zmienić newsletter na inny, co byście polecili jeśli phpmynewsletter byłby nie do spolszczenia to: http://algorytmy.pl/?id=462&pp=26075, http://freebot.pl czy któregoś z tych:http://skrypty.webpc.pl/index53.html bo np. takie coś jak http://free4web.pl nie wchodzi w grę :wink:


(Airborn) #2

a co Ci przeszkadza w kodowaniu własnej strony jako utf-8? http://my.opera.com/Big_Z/blog/show.dml/48230


(Góral105) #3

Nie wiem, nie przeszkadzałoby mi to, gdyby nie było polskich znaków xD, a może to problem nie kodowania, a czegoś innego? Airbone zobacz sobie jest UTF-8, po prawej stronie http://mundiale.pl zapisz się (wpisz poprawny mail) i zobacz, że nie ma polskich znaków. :smiley:


(Airborn) #4

na mundiale.pl mam 403 access forbidden :wink: ale samo http://mundiale.pl/newsletter/ jest kodowane jako ISO, po dodaniu adresu do newslettera przekierowuje mnie na stronę http://mundiale.pl/newsletter/subscription.php, gdzie nie dość, że wywala błąd - "Could not instantiate mail()" to jeszcze kodowanie zmienia się na UTF.

Pytanie jest takie czy w ogóle panujesz nad kodowanie swojej strony :stuck_out_tongue:


(Góral105) #5
  1. Problem w tym, że akurat wczoraj zmieniłem na http://mundiale.awesomewebspace.com/ a miałem pdg.pl i teraz żałuję xD sorry że to się tak potoczyło, że akurat pisałem posta i zmieniłem na coś gorszego, czyli awesomewebspace, nie wiedząc że nie ma tam funkcji mail :smiley: teraz możecie już sprawdzić, chociaż zmieniam na ns1.pdg.pl i ns2, więc zmiana nastąpi w ciągu 24h, może szybciej po kilkunastu minutach, więc jak co to proszę poczekać, aż się pokaże normalna strona a nie 403. :smiley:

2.WŁAŚNIE OTO MI CHODZI - JAK ZMIENIĆ W SUBSCRIPTION.PHP NA ISO :smiley: na http://mundiale.pl/ mam phpmynewsletter, jeśli ktoś chce mi pomóc to raczej powinien pobrać sobie, bo swojego nie dam, mam tam listę adresów, hasło admina, do bazy danych i wiele innych, ale nic nie zmieniałem, oprócz plików językowych.