Brak polskich liter w wierszu poleceń!

(Mich050494) #1

Witam

Po tym jak uruchomiłem Combofixa, nie działają mi polskie litery w wierszu poleceń. Usunąłem Combofixa programem OTMoveIt3 ale problem pozostał, proszę o pomoc. Słyszałem, że Combofix coś robi ze stroną kodową wiersza poleceń i zmienia ją na 1025 a powinno być 852. Zmieniłem to, i teraz jak sam uruchomię wiersz poleceń to jest dobrze, ale jak uruchomię wiersz poleceń programem np. MaxBatch.bat to nie ma polskich liter, bardzo proszę o pomoc.

albo kiedy wpiszę w wiersz poleceń polecenie "start", to otwiera się nowe okno ale już z przestawioną stroną kodową na 1025, i zmienioną czcionką na Lucida Console - ja chce żeby uruchamiało się normalnie czyli ze stroną kodową 852 i czcionką rastrową, proszę o pomoc

dodałem do rejestru wpis HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Command Processor\AutoRun(typ:REG_SZ) z wartością chcp 852, teraz wydaje się wszystko dobrze, ale czcionka samoczynnie przestawia mi się na Lucida Console

(Wojtas_16) #2

Spróbuj tego. Mi to pomogło.

(Mich050494) #3

dzięki za próbę pomocy, ale to nie to robiłem tak bardzo dużo razy i nic to nie daje. Czytałem te linki: http://groups.google.pl/group/alt.pl.co ... da6d16e5f6, http://forum.pclab.pl/t399275.html, http://www.mombu.com/microsoft/windows- ... 61062.html - ten ostatni link odnosi się do 2 linku, i podobno pomaga tylko, że nie czaję o co w nim chodzi.

(Wojtas_16) #4

Spróbuj Przywróć System. Prawdopodobnie jest to możliwe ponieważ ComboFix przed rozpoczęciem pracy tworzy Punkt Przywracania. Jest to wyjście z sytuacji jeżeli system nie był wcześniej zainfekowany.

(Mich050494) #5

właśnie, że niestety nie jest to wyjście z sytuacji, korzystałem z Combofixa z jakiegoś powodu (viewtopic.php?f=13&t=288951&start=0 - z tego powodu), ale i tak nie zadziałał, ale to i tak inna historia, a z tych linków co ja Ci napisałem to nic mi nie może pomóc ?

(Wojtas_16) #6

Mi nie pomogły ale możesz to sprawdzić u siebie. Może akurat... tutaj masz Polską wersję tego ostatniego linka którego podałeś.

(Mich050494) #7

dzięki bardzo za przetłumaczoną wersję strony, a nie wiesz jakie pliki/wpisy rejestru związane z wierszem poleceń/cmd.exe/command.com edytuje/modyfikuje/zmienia/usuwa ten program combofix, bo jak byś mi powiedział jakie to ja bym sobie je przekopiował z konta innego użytkownika - i może problem by się rozwiązał.

-- Dodane 21.02.2009 (So) 10:53 --

słyszałem, że te klucze rejestru są związane z wierszem poleceń:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Nls

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Command Processor

HKEY_CURRENT_USER\Console

(Wojtas_16) #8

Też mi się tak wydaje że to one. Ale przed zabawą z Rejestrem Utwórz nowy Punkt Przywracania Systemu i kombinuj. Jak coś pójdzie nie tak to cofniesz system.

(Mich050494) #9

zrobiłem kopię zapasową tych dwóch ostatnich i przekopiowałem z konta gościa i na razie nic to nie pomogło, czyli ten pierwszy klucz rejestru też przekopiować, tak ?

(Wojtas_16) #10

Spróbuj.

(Mich050494) #11

a jak zrobiłem kopię czyli z prawokliku na klucz rejestru - eksportuj - potem zapisałem jako plik - nie może być, jak coś pójdzie nie tak to po prostu zamienię te wpisy rejestru, czyż nie tak ??

(Wojtas_16) #12

Tak. Ale ostrożności nigdy za wiele. Zrób to dla pewności.

(Mich050494) #13

zastosowałem się do twoich porad, ale zamiana tych wszystkich kluczy nic nie dała, a może jakieś pliki związane z cmd.exe itp podmienić z płyty recovery (na szczęście takową posiadam) ??

(Max Graczyk) #14

W kluczu HKEY_CURRENT_USER\Console masz wartość typu DWORD o nazwie CodePage. Zmień jego wartość na 354. Spowoduje zastosowanie naszej strony kodowej (852) i w CMD będą polskie znaki.

(Mich050494) #15

wielkie dzięki maksio1, pomogło !!