Brak polskich znaków óżłąęćźń


(Mariuszjablonski) #1

Mam problem z polskimi znakami. Podczas wyświetlania napisów podczas filmów, na gg oraz na niektorych stronach www nie wyświetla mi polskich znaków tylko jakies dziwne może arabskie ale kto to wie znaczki (№ њж ї Њ - coś takiego). We wszystkich ustawieniach mam na polskie ustawione, polski programisty i tak dalej, w gg alt+shift nie pomaga tylko sprawia że po wciśnięciu klawiszy nic sie nie pojawia. Please HELP :frowning:


(Gutek) #2

Wina jakiegoś nowo zainsatlowanego programu? Proponuje zobaczyć i zastosować trick: ustawienia polski programisty i inne jak są odinsatlować(usunąć) - restart i na nowo ustawić polski programisty :wink:


(w32.sasser) #3

raqtimer > zerknij tu:

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … kie+litery


(Mariuszjablonski) #4

Dzięki chłopaki, ale po wypróbowaniu tych metod dalej nie działa, spróbuje jeszcze tylko ofice’a przeinstalować ale potem to juz nie wiem…

Złączono Posta : 20.12.2005 (Wto) 18:20

Zauważyłem jeszcze, że jak próbuje napisać coś przy wykożystywaniu lewego alt i klawiatury numerycznej to po wpisaniu numeru ASCII pod którym powinien być dany znak to sie nie zgadza np. pod 161 nie ma ą i tak dalej. Czy możliwe, że musze coś z tym całyk kodem zmienić a jeśli tak to co i jak? Z góry wielkie dzięki :frowning:


(bart3k_) #5

a wez usun wszystkie jezyki klawiatury i zostaw tylko polski programisty


(Mariuszjablonski) #6

miałem trzy, polski rogramisty, polski (204) czy jakoś tak i jeden angielski. Usunołem dwa ostatnie pozostawiając tylko polski programisty ale to także niczego nie zmieniło. Ciekawe jest to, że po tym jak to sie popsuło to wszystkie polskie znaki w plikach notatnika(naprzykład te z napisami do filmów) zmieniły sie na te dziwne, czyli po prostu po pewnym restarcie po prostu sie automatycznie zmieniły:(


(sdar) #7

A w panelu sterowania (opcje językowe) zaznaczyłeś odpowiednie tabele konwersji stron kodowych?

slh9bshaqkn55p2nm.png


(Mariuszjablonski) #8

Sdar oba jak na Twoim zdjęciu mam zaznaczone:(


(sdar) #9

Szczerze mówiąc kobnkretnej porady dla Ciebie nie mam ale jestem przekonany, że skoro :

oraz

to nie jest to problem związany z układem klawiatury czy temu podobnymi trickami ale jednak ze stronami kodowymi. Może to mało konkretna podpowiedź ale myślę, że lepiej drążyć “w tym kierunku” niż szukać całkowicie po omacku :wink:


(Mariuszjablonski) #10

ok bede szedł w tym kierunku:) ale … co znaczą te strony kodowe?? :slight_smile:


(Gutek) #11

Próbowałeś Hotkey Detective 2 - Ten program pozwala na podgląd i edycję skrótów klawiaturowych co pomoże szybko zdefiniować potencjalny konflikt :wink:


(Tomaszk) #12

byc może któreś z Twoich urządzeń np.karta graficzna ma w menu możliwość przypisania skrótów klawiaturowych. Niektórzy producenci zapominają,że wPolsce uzywamy swoich znaków diaktrycznych-:frowning:

Czy czasem ostatnio nie dodawałeś nowego sprzętu?

czy nie wyjmowałeśjuż zainstalowanego,ze złącz??

U mnie pronlemwywoływały sterowniki kartygraficznej! !!


(Mariuszjablonski) #13

Gutek2222 użyłem Hotkey Detective 2 i nic nie wykazał :frowning:

Mamut9 nic ostatnio nie kupowałem i nie dodawałem ze sprzetua także niczego nie wyciągałem, wszystko sie zje… po prostu po jednym z wielu restartów :frowning:


(Tomaszk) #14

szukaj w sterownikach obróbki grafiki - to jest jakiś skrót klawiaturowy który przechwytuje lub :o sterowniki ATI! !!


(Ford Fokus) #15

Spróbuj przywracania systemu :roll:


(Mariuszjablonski) #16

Znalazłem problem z notatnikiem i z napisami w filmach, jak próbowałem coś zapisac w nowym pliku z polskimi literami to mi taki komunikat wyskoczył:

Ten plik zawiera znaki w formacie Unicode, które zostaną utracone w chwili zapisania tego pliku w postaci pliku tekstowego kodowanego w formacie ANSI. Aby zachować informacje Unicode, kliknij poniżej przycisk Anuluj, a następnie wybierz jedną z opcji Unicode z listy rozwijanej Kodowanie. Czy kontynuować?


OK Anuluj


Po zmienieniu kodowania przy zapisywaniu pliku na Unicode wszystko sie normalnie zapisało. Ale teraz jak zrobic by wszystkie pliki notatniki sie zapisywały w unicode a nie trzabyło ich zmieniac za każdym razem recznie? I dalej pozostaje kwestia braku polskich liter na gg i niektórych stronach www. A czy reinstalacja windowsa bez formatu moze pomuc?

PLEASE HEEEEELP

Złączono Posta : 27.12.2005 (Wto) 2:28