Brak Polskich znakow - problem inny niz wszystkie.. POMOCY!

Witam. Ostatnio przez przypadek nacisnalem przycisk sleep (czy cos w tym stylu) i aby nie czekac zrobilem restart kompa.

Po uruchomieniu ponownym wyswietlil mi sie komunikat o jakims bledzie i ze zostal on naprawiony.

Ale ku mojemu zdziwieniu niektore ustawienia systemowe powrocily do poczatkowego stanu. (menu start, tray ustawienia widoku itp)

Co wiecej Przestalem posiadac Polskie znaki

Nie dosc ze nie piszza sie gdy wciskam kombinacje alt+c alt+e to na dodatek w np nnotatnikum po wpisaniu komendy alt+c, zamiast pragnionej litery wyswietla mi sie okno:

mapjp9.jpg

Po tym nieszczesnym restercie Znieknely mi wszytkie punkty kontrolne przywracania systemu.

W dodatku gdy otwieram produkt ms office pojawia mi sie okno instalacji

Szuklem w google

i neistety:

Hotkey Detective 2 - nic nie wykryl

po dodaniu Fix.reg do rejestru nic sie nie stalo

nie mam zzadnych nowych aplikacji

nie mam sterownikow ATI

zrób format i zainstaluj system ponownie

:o genialna rada… Chodzi mi o prawdziwe rady

a moze przestawił ci sie jezyk klawiatury ??

przestaw sobie na Polski(programisty)

start->panel->opcje regionalne->język/szczegóły

Niee niestety to nie jest ejzyk programisty, sprawdzalem wczesniej

a to jest jaka? fałszywa?

to może skasowałeś to??? wgraj jeszcze raz offisa albo optymalizacja windowsa przez naprawianie błędów czy reinstall

sprawdż, czy w folderze system volume information jest jakiś punkt przywracanie sprzed zmian(folder RP - restore point z odpowiednią datą utworzenia)- jeśli tak przekopiuj z folderu snapshot pliki system, software, sam,security, default w jakieś poręczne miejsce(zmień nazwy na takie, jak napisałem), a następnie z konsoli odzyskiwania przekopiuj je do folderu system32\config; jeśli nie będzie wcześniejszych punktów

przywracania to możesz przekopiować plik system z windows\repair

do config - ten plik został utworzony zaraz po instalacji, w ten sposób

przywrócisz więc stan systemu bezpośrednio po instalacji, ale jeśli nie wprowadzałeś żadnych większych zmian w systemie po instalacji to różnic

możesz prawie nie zauważyć, w szczególności wszystkie programy powinny w zasadzie działać itd. ; alternatywą jest naprawa systemu, ale

ta jest zawsze niepewna;

system volume information to folder ukryty, więc musisz zaznaczyć i odhaczyć odpowiednie opcje w opcje folderów -widok

kopiowanie konsolą odzyskiwania(wzór)

ren C:\windows\system32\config\system system.old

copy C:\windows\repair\system C:\windows\system32\config

(ren - rename - zmień nazwę)

sprawdż, czy masz w ogóle folder repair i kiedy został utworzony, bo zdarza się, że system go nie tworzy

Dołączam się do rady jednego z forumowiczów - formacik (reinstalka) będzie najlepszym rozwiązaniem - ja bym tak zrobił…

A tak w ogóle to po jakiego pieruna żeś resetował kompa w czasie przechodzenia w stan wstrzymania?? Sleep to stan wstrzymania (z ang. spać). Podczas różnych tego typu operacji (logowanie, wylogowywanie, restart, wyłączanie etc) kiedy system zapisuje ważne pliki/dane nigdy nie resetuj kompa bo se możesz namieszać. Już to zrobiłeś :mrgreen: