Brak polskich znaków w Google Documents przy użyciu klawiatury Bluetooth

Ostatnio zaopatrzyłem się w klawiaturę bezprzewodową Logitech K380 w celu sporządzania notatek na wykładach na uczelni. W aplikacji androidowej Word na telefonie z Androidem 8.0, polskie znaki działają bardzo dobrze, nie ma żadnych problemów. Jednakże ze względu, że wszystko synchronizuję na dysku Google, to chciałbym żeby wszystko się odbywało przez dokumenty Google. Edycja tekstu w tej aplikacji przebiega w porządku, oprócz jednego mocno drażniącego mankamentu, polskie znaki się nie pojawiają przy używaniu kombinacji ALT + a e o itp. Próbowałem się bawić w ustawieniach Androida dotyczących klawiatur, ale nic nie pomogło, instalacja schematu klawiatury Programisty też nie przyniosła pożądanych efektów. Dziwne jest to, że w aplikacji Word ten problem nie występuje, a w aplikacji od Google ten problem występuje.

Czy ktoś ma jakikolwiek pomysł co do tego? Internet nie jest za bardzo wypełniony informacjami na ten temat ze względu, na rzadką popularność takich rozwiązań.

Udało znaleźć mi się rozwiązanie, jednakże nazwałbym to pół-rozwiązaniem. Zainstalowanie External Keyboard Helper w wersji Demo umożliwiło pisanie bez problemu wszędzie z polskimi znakami, niestety do pełnej funkcjonalności będzie niezbędny zakup pełnej wersji.

Trochę niepoważne, że dalej jest problem z polskimi znakami, kiedy jest już Android 8.0 i aplikacje do zaawansowanej edycji tekstu, a zdarzają się takie dziwne kwiatki. Mimo wszystko zostawiam to jako potencjalną odpowiedź na problemy innych osób z bezprzewodowymi klawiaturami.

Pogrzeb w opcjach zaawansowanych klawiatury systemowej, część producnetów daje możliwość aktywacji “alt gr” i np. układ “polski programisty”.

Mam podobny problem na chińskiej klawiaturze bt.
Co ciekawe, w Arkuszach czy w Keep polskie znaki działają jak należy.
Wniosek prosty - problem jest w dokumentach…

Zainstalowanie klawiatury SwiftKey również rozwiązuje ten problem. Nie mam pojęcia czemu jest takie zamieszanie z polskimi znakami w aplikacjach i w dodatku różne klawiatury zachowują się różnie.