Brak polskich znaków w TurboPascal

Witam, mam problem z polskimi znakami w programie Turbo Pascal 7.0. Po naciśnięciu altu i danej litery po prostu nie pojawia mi się ta litera, którą próbuję wywołać, np. wciskam alt+o i nie wyświetla mi się ó. System jaki posiadam to Windows 7 Ulitmate. Od razu zaznaczam, że układ klawiatury mam poprawnie ustawiony(polski programisty).

Już dawno nie używałem TP ale o ile pamiętam to nie ma on wsparcia dla naszego kodowania (a przynajmniej dla skrótów klawiaturowych tych znaków).

Jak pamiętam jedynym sposobem wprowadzenia tych znaków jest metoda kopiuj/wklej lub użycie innego edytora który obsługuje skróty tych znaków.

scripter1 , nie wydaje mi się, bo w szkole na kompach z XP działają polskie znaki…

Zainstaluj Free Pascal - nie ma z nim problemów, jest nowszy, wygląda tak samo jak TP7, jest darmowy, a TP w świetle prawa wciąż jest płatny. Jeśli za niego nie zapłaciłeś to teoretycznie masz go nielegalnie. :smiley:

Dzięki, zainstaluję tego free pascala i tyle, chociaż nadal uważam, że jest to dziwne, iż na XP w szkole mogę wpisywać polskie znaki, a na 7 nie…