Brak polskich znaków w Win XP Profesjonal

Witam

Zainstalowałem Windowsa XP Prof. PL i mam problem, nie mam polskich znaków. To znaczy, jak pisze wyświetlają mi się, w wordpadzie także i w notatniku, ale np. na liście Gadu-Gadu nie, są jakieś znaki zapytania itp. zamiast polskich znaków tak samo jest w filmach gdzie użyje polskich napisów, co mam zrobić, proszę o rade. Z góry dzięki

chyba brak jakiejs czcionki

aha , tylko pytanie, której czcionki brak?

Bardzo proszę o udostępnienie mi do pobrania czcionek , których brakuje na mojej liście. Z góry dziękuje

oto moja lista:

http://pliczek.foxnet.pl/Fonts.JPG

grafika rozepchała forum - schowana

squeet

PrawyPrzyciskMyszy na pasku zadań (obok start) wchodzisz na “Paski narzędzi” i “pasek języka” zamień z “polski” na “polski (214)” lub na odwrót i powinno działać :wink: Możesz sobie też usunąć angielski gdyż jest on zbędny.

A co do filmów w opcjach (allplayer, bsplayer itp.) ustaw sobie kodowanie znaków na „Europa środkowa”

tyle, że nie mam opcji do wyświetlenia “pasek języka” jest tylko adres, windows media player, łącza, pulpit, szybkie uruchamianie oraz opcja nowy pasek narzędzie w którym musze wskazać ścieżke , a nie wiem gdzie ten język się znajduje. Prosze o pomoc. thx

Złączono Posta : 16.07.2006 (Nie) 8:30

p.s w allplayerze już jest europa środkowa ustawiona…

A wejdź w Panel sterowania i Opcje regionalne i językowe?

PS: pokaż screna bo aż ciężko wieżyc ze zniknął??

Opcje.JPG

Zmień portugalski na polski, wejdź w zakładkę języki i pole szczegóły i tam będziesz musiał zrobić to o czym pisałem 2 posty w górę :wink:

tak, tyle, że ja tam nic nie mam do wyboru, puste pole, nie moge wziąść nawet opcji “dodaj” :frowning:

baacbea562e1013am.jpg

53ec8695dfb59e0dm.jpg

Porównaj zakładki - czy masz tak ustawione

jak ja nie mam w oknie takich możliwości, nie moge też użyć opcji dodaj, pewnie mój instalator jest uszkodzony i nie może plików odpowiadających za język zainstalować, jak mam w takim razie ręcznie to naprawić, bo reinstalacja składników nie pomaga, może ktoś wie jakie pliki windowsa za to odpowiadają i mi je wrzuci to sobie je skopiuje do swojego wina, z góry thx