Brak polskich znaków w Win XP Profesjonal

(Webfalcon) #1

Witam

Zainstalowałem Windowsa XP Prof. PL i mam problem, nie mam polskich znaków. To znaczy, jak pisze wyświetlają mi się, w wordpadzie także i w notatniku, ale np. na liście Gadu-Gadu nie, są jakieś znaki zapytania itp. zamiast polskich znaków tak samo jest w filmach gdzie użyje polskich napisów, co mam zrobić, proszę o rade. Z góry dzięki

(Krysio15) #2

chyba brak jakiejs czcionki

(Webfalcon) #3

aha , tylko pytanie, której czcionki brak?

Bardzo proszę o udostępnienie mi do pobrania czcionek , których brakuje na mojej liście. Z góry dziękuje

oto moja lista:

grafika rozepchała forum - schowana

squeet

(FXJ) #4

PrawyPrzyciskMyszy na pasku zadań (obok start) wchodzisz na "Paski narzędzi" i "pasek języka" zamień z "polski" na "polski (214)" lub na odwrót i powinno działać :wink: Możesz sobie też usunąć angielski gdyż jest on zbędny.

A co do filmów w opcjach (allplayer, bsplayer itp.) ustaw sobie kodowanie znaków na „Europa środkowa”

(Webfalcon) #5

tyle, że nie mam opcji do wyświetlenia "pasek języka" jest tylko adres, windows media player, łącza, pulpit, szybkie uruchamianie oraz opcja nowy pasek narzędzie w którym musze wskazać ścieżke , a nie wiem gdzie ten język się znajduje. Prosze o pomoc. thx

Złączono Posta : 16.07.2006 (Nie) 8:30

p.s w allplayerze już jest europa środkowa ustawiona...

(FXJ) #6

A wejdź w Panel sterowania i Opcje regionalne i językowe?

PS: pokaż screna bo aż ciężko wieżyc ze zniknął??

(Webfalcon) #7

Opcje.JPG

(FXJ) #8

Zmień portugalski na polski, wejdź w zakładkę języki i pole szczegóły i tam będziesz musiał zrobić to o czym pisałem 2 posty w górę :wink:

(Webfalcon) #9

tak, tyle, że ja tam nic nie mam do wyboru, puste pole, nie moge wziąść nawet opcji "dodaj" :frowning:

(squeet) #10

baacbea562e1013am.jpg

53ec8695dfb59e0dm.jpg

Porównaj zakładki - czy masz tak ustawione

(Webfalcon) #11

jak ja nie mam w oknie takich możliwości, nie moge też użyć opcji dodaj, pewnie mój instalator jest uszkodzony i nie może plików odpowiadających za język zainstalować, jak mam w takim razie ręcznie to naprawić, bo reinstalacja składników nie pomaga, może ktoś wie jakie pliki windowsa za to odpowiadają i mi je wrzuci to sobie je skopiuje do swojego wina, z góry thx