Brak polskich znaków?

Witam

Posiadam Win7 Ultimate wersja ENG, zainstalowałem polskie pliki językowe, ale niestety brakuje polskich ogonków podczas oglądania filmów - w miejscach gdzie powinno być Ą,Ć,Ż,Ź itd pojawiaja sie jakies krzaki.

Czy ktoś mógłby mi pomóc?

Na PC wszystko jest OK, niestety na laptopie juz nie.

Oczywiście na laptopie mam oryginalnego Win7- na PC jest zainstalowany Win7 RC.

Sprawdzałeś czy nas prawidłowe ustawienia językowe w systemie? Może problem leży w odtwarzaczu i nieprawidłowym wyborem kodowania.

a jak to zrobić? jak otwieram napisy w notatniku, to również są krzaczki w miejscach polskich ogonków.

EDIT: nikt nie pomoże :(? nie da rady obejrzeć żadnego filmu…

Zainstalowałeś tylko polskie wyświetlanie,to nie dotyczy Keybord and language.Sprawdż,czy masz opcję języka Polish-programmers /polski-programisty /

oczywiście że mam, wszystko jest ustawione, a jak ściągam jakiekolwiek napisy to sa z krzaczkami.

No nie chce mi sie uwierzyć, że nikt nie potrafi mi pomóc :(:(:frowning: ?

Spróbuj napisać jakiś tekst w Office,notatniku z użyciem polskich czcionek,zobaczymy czy będą krzaczki.

Da radę, tylko od razu jak zapisuje plik txt z napisami do filmu, to zapisuje się z krzaczkami. Natomiast sam mogę pisać w wordzie/notatniku bez problemu z polskimi znakami.

Dokładnie przeanalizuj ustawienia Region i język,w tym Administracyjne.

ale gdzie dokladnie mam to przeanalizowac?

Control Panel /Region and language /Administrative /Copy setting i Change system locale

Dodane 03.03.2010 (Śr) 21:36

Ustaw w notatniku czcionkę np.Arial,kodowanie Europa środkowa

mieć legalny win i takie problemy, jutro ściągam z RS i mam to w d… nic nie wymyśle, bo nic nie działa :frowning: