Brak polskich znakow


(Silvervend) #1

Witam.

 

Mam problem taki jak w temacie. Otoz nie moge uzywac polskich znakow. Kombinacje z altem nie daja zadnego rezultatu. Problem pojawil sie po ponownym uruchomieniu po instalacji aktualizacji systemu.

 

  • Klawiatura fizycznie na pewno dziala poprawnie,

  • Jezyk, region i klawiatura w panelu sterowania ustawione poprawnie,

  • Z klawiatura ekranowa zadnych problemow nie ma (sa znaki).

 

Z gory dziekuje za pomoc.


(Guiness) #2

Usunąłeś inne języki?


(Rysiekwu) #3

Mi pomogło usunięcie programu Synaptics. tyle


(Lonewolfpl) #4

Problemem po ostatniej aktualizacji jest Catalyst Control Center (samo usunięcie nic nie da, sprawdzałem). PPM na pulpicie, wejdź w ustawienia Catalyst (przeważnie pierwsze od góry, następnie zaawansowane) i zmień skróty klawiszowe dla WSZYSTKICH opcji (domyślnie są tylko kreski ale system i tak blokuje przycisk ALT) tak żeby był skrót ctrl+shift+jakaś litera nie powiązana z polifontami. Usuwanie Synaptics może pomóc, ale nie musi.


(JLynx) #5

 

Potwierdzam w całej rozciągłości. Usunięcie Synaptics w moim przypadku nie zadziałało. Pomogła dopiero zmiana skrótów klawiszowych w  Catalyst Control Center.


(Perezes83) #6

Witam,

mam laptopa Samsung i u mnie pomogło co innego. CHciałem jeszcze dodać, że oprócz braku polskich znaków pojawiły się inne denerwujące problemy jak problemy ze skrótami win czy nie działający kursor w menu rozwijanym.

 

Nie mam Catalyst CC, ale wyłączyłem skróty klawiszowe w menu graficznym Intela - nie pomoglo.

 

Odinstalowanie Synaptics w panelu sterowania - pomogło.

 

pozdrawiam

 

ps. pamiętajcie o restarcie