Brak polskich znaków

Z góry przepraszam Pana administratora za zamieszanie z podpinaniem :>

 

Witam wszystkich, tak jak dużo osób tutaj dzisiaj ma ten problem mam go i ja.

 

To jest:

-mam ustawiony polski programisty

-wszędzie gdzie się da mam ustawiony język polski

  • ctrl + shift oraz ctrl + shift nic nie dają

  • po usunięciu Synaptics polskie znaki działają tylko z lewym altem oraz poprzez kombinacje ctrl + alt + np. C

 

Wczoraj jeszcze wszystko działało a nic nie instalowałem. Proszę o pomoc bo jest to denerwujące :P.

To pewnie jeszcze coś zostało… Może na początek spróbuj wyłączać po kolei programy, które działają i masz je w trayu. Wyłącz jeden i próbuj, czy się coś zmieniło. Może w ten sposób niewielkim wysiłkiem da się znaleźć winowajcę.

Ale widzisz to jest dziwne, że nic nie instalowałem/zmieniałem. Na dole po prawej mam tylko: AVG, Oprogramowanie Samsung, Dostań Windows 10, realtek, stan baterii, wifi. Wyłaczyłem wszystko co zbędne w autostracie CC cleanerem, wyczyściłem rejestr, zrobiłem skan kompa przeciw wirusom. Już nie mam pojęcia co więcej.

PPM na pulpicie, wejdź w ustawienia Catalyst (przeważnie pierwsze od góry, następnie zaawansowane) i zmień skróty klawiszowe dla WSZYSTKICH opcji (domyślnie są tylko kreski ale system i tak blokuje przycisk ALT) tak żeby był skrót ctrl+shift+jakaś litera nie powiązana z polifontami. Usuwanie Synaptics nic nie da.

Hmm Catalyst to chyba jest przy kartach amd nie? Ja mam Nvidia Geforce oraz tę Intela Zintegrowaną (komp to lapek).

 

To w takim razie panel kontrolny od twojej karty i zmień ustawienia skrótów klawiszowych (służą do przełączania w locie między kartami graficznymi, domyślnie blokując prawy ALT i to właśnie to powoduje problem po ostatniej aktualizacji sytemu windows, jak sam napisałeś masz dwie karty w lapku i na 80% to jest właśnie problemem).

W zintegrowanej ciągle są wyłączone w nvidii nigdzie nie ma czegoś takiego jak klawisze dostępu. Poza tym mi nie działa lewy alt, na prawym hula.A przedwczoraj wszystko było ok.

Samo wyłączenie nic nie da bo rejestr dalej blokuje dostęp do ALT, należy zmienić ustawienia skrótu na inny.

Nie mam sprzętu z kartą NVidii więc nie powiem ci gdzie tam jest dostęp do tych ustawień, sorry.

Znalazłem tylko to:

 

http://i.imgur.com/4KB7x96.jpg

 

Ale nic tu nie było zmieniane, tzn. zawsze było to wyłączone.

Tak samo w ustawieniach CCC wszystkie opcje skrótu klawiszowego są wyłączone domyślnie i wyglądają tak

Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły? Bo bardzo mnie to denerwuje.

Prawy alt służy do wpisywania polskich znaków, a ten jak sam wspominasz działa poprawnie więc w czym tak naprawdę masz problem? Możesz użyć jakiegoś programu do przemapowania klawiatury jeśli wygodniej jest Ci wpisywać polskie ogonki lewym altem (lewy domyślnie służy do obsługi menu okna)

Chodzi o to, że nic nie instalowałem, nic nie robiłem a z dnia na dzień nie mogę lewym wpisywać. A jest to strasznie uciążliwe :smiley:

Może miałeś jakąś imprezę wczoraj i Ci się coś pomieszało ponieważ powtarzam Ci kolejny raz że zawsze domyślnym altem do wpisywania polskich ogonków jest prawy, jeśli wcześniej wpisywałeś lewym to znaczy że przestawiłeś sobie domyślne ustawienia na inne. W takim razie użyj tej metody ponownie (ustawienia domyślne mogły zostać przywrócone np przez aktualizacje Windowsa)

Spróbuj zainstalować słowniki lub sprawdź aktualizacje. Może to pomóc.

Mówisz słowniki, mam język polski programisty. Co do przypisania ALT-u sprawdzałem wszędzie i nie mam nigdzie przypisanego .