Brak polskiego języka klawiatury w win XP :(

Witam,

mam nadzieje że ktoś bedzie znał rozwiązanie mojego problemu

mam Windows XP sp2 i zamiast polskich znaków mam rózne “hieroglify” typu “3” zamisat ł albo jakiś dziwny znak zamiast “ś”

irituje mnie to bo pisząc na GG czy używając jakiś program mi to przeszkadza jak pisze coś (np. teraz) w przeglądarce to są polskie znaki ale w innych programach nie ma

język klawiatury mam ustawiony na Angielski (Wielka Brytania) a układ na polski(programisty)

no i tutaj polskie akcenty sie niestety konczą jeśli chodzi o klawiature (system jest po polsku) jak daje w panel sterowania>opcje regionalne i językowe>języki>szczegóły>dodaj to w menu język nie ma polski ale za to w układzie kklawiatury mam polski(programisty) tak więc dałem na angielski(Wlk.Brytania) bo najlepiej kumam ten język (data itp.)

i mam pytanie czy jest jakaś możliwość ręcznego dodania tego języka do rejestru/folderu windows ??

wkurzające jest jak pisze sie na gg i nie można sie doczytać polskich znaków

bardzo bym był wdzięczny za pomoc

5 razy formatowałem tego XP-ka bo jak nie jakieś sterowniki szwankowały to wirus sie wsypał

jak coś to mam do dyspozycji płytke z orginalnym windows (z niej instalowałem) i drugi komputer na którym problem ten nie występuje (też tasama płyta z windowsem)

Ja mam tak :

83d55e4668a49b97m.jpg

Wszędzie musisz ustawić - Polski (programisty).

no super też mógłbym ustawić język na polski ale jak już mówiłem NIE MAM TAKIEGO DO WYBORU :confused:

jedynie układ klawiatury…

Dodane 20.04.2009 (Pn) 20:57