Brak poprawnie nagranej płyty

(arekmh) #1

Witam.
Mam nietypowy problem.Polega on na tym,że przy nagrywaniu płyty na format audio cd zapisuje mi go w formacie cda.Ale od początku…

Używając programu audiocity złączyłem kilkanaście utworów tworząc jeden zlepek bez przerw i z plynnymi przejsciami.Długość nagrania wynosiła niecałe 79 minut więc mieści się w tych 80 minutach.
Następnie dałem konwertuj do formatu mp3(może tutaj popełniłem błąd?).
Następnie przy użyciu programu ( nie będę opisywał jakiego,bo były trzy próby-każdy przy pomocy innego programu,ale z tym samym skutkiem)dałem nagraj płytę audio cd i wybrałem plik,który wcześniej zmieniłem na format mp3(opisywałem wcześniej).Prędkość zapisu ustawiłem na “4x” i operacja trwała około 20 minut i za każdym razem kończyła się informacją o zakończonym pozytywnie procesem nagrywania.Jednak tutaj za każdym razem występował problem,który polegał na tym,że plik został zapisany w formacie cda.A ja potrzebuje w formacie audio cd do samochodu.Przy pliku cda rozmiar był prawie zerowy(wyrażony w kk).
Z informacji dodatkowych:nagrywane było na płycie cd-r(więc tutaj razczej jest wszystko w porządku).

(kowgli) #2

Próbowałeś w ogóle odtworzyć tą płytę, czy z góry zakładasz że jest problem? cda to jest cd-audio. Rozmiar jest bliski zeru, bo eksplorator plików nie pokazuje ci pliki danych, a nie audio. To co widzisz to jedynie jakiś nagłówek.

Konwersja do mp3 oczywiście bez sensu, bo tracisz na jakości. Trzeba było zapisać jako wav.

(arekmh) #3

Na komputerze nie ma żadnego problemu z odtwarzaniem niej płytki.a czy odtwarza w samochodzie?Zaraz zobaczę i dam znać(nie sprawdzałem,ponieważ stwierdziłem,że tak mały rozmiar plików zapisanych na płytce eliminuje możliwość odtwarzania w otwarzaczu samochodowym.

(arekmh) #4

Sprawdziłem i ku mojemu zaskoczeniu normalnie odtwarza.Mam jednak jedno pytanie:czy gdybym dał konwertuj mój projekt muzyczny w audocity do formatu wav zamiast do mp3 to jakość muzyki byłaby zdecydowanie lepsza niż w w formacie mp3 zmienionym na cda?

(WODZU) #5

To zależy jaki bitrate ostawiłeś podczas konwersji do MP3, jakiej jakości masz odtwarzacz i na ile czułym słuchem dysponujesz.

(arekmh) #6

Do mp3 jakość ustawiłem na obłąkona.
Niskie tony są naprawdę na dobrym poziomie,a reszta to jeszcze nie wiem,ponieważ muszę dłużej posłuchać płytki.Odtwarzacz to aura cd,który ma naprawdę dobre opinie(radio fabrycznie)

(WODZU) #7

To niestety nie precyzuje niczego, ale pozwala przypuszczać, że jest to 320kbps CBR.
Ogólnie konwersja do MP3 jedynie okalecza dźwięk, ponieważ programy nagrywające płyty i tak w locie konwertują taki plik do WAV i CD-audio. Wiele osób jednak nie słyszy różnicy między CD, a MP3 128kbps.

(kowgli) #8

To nie chodzi o bitrate. Bardziej o pytanie po co kompresować, tylko po to aby chwilę potem nagrać wersję nieskompresowaną (CD-audio). Jakaś strata zawsze jest, mniejsza o szczegóły. Nie wspominając o tym, że trwa to w ten sposób dłużej.

Nie rozumiem skąd zaskoczenie, że odtwarza, skoro nagrałeś płytę CD-Audio. Raczej zacząłeś wynajdywać problem tam gdzie go nie było.

(WODZU) #9

Owszem, chodzi. Jakość nagranej płyty CD zależała będzie od poziomu niegodziwości bitrate’u pliku źródłowego. Sam zapis do MP3 przed nagraniem CD-audio oczywiście nie ma sensu, o czym wspomniałem we wcześniejszym komentarzu.

(kowgli) #10

Jeśli chodzi o plik źródłowy to oczywiście racja. Miałem na myśli dywagacje o tymczasowym pliku służącym do nagrania płyty.

(arekmh) #11

Myślałem,że wszystko w porządku…Niestety podczas odtwarzania następują tzw.zacięcia.Będę musiał powtórzyć nagranie-teraz dam konwertuj na wav.

(WODZU) #12

Pamiętaj aby WAV ustawiony był na 44,1kHz, 16 bitów, stereo.

(kowgli) #13

To raczej nie jest kwestia formatu tylko płyty. Spóbuj CD-R, zamiast CD-RW.

(arekmh) #14

To nagranie wykonane było na płycie CD-R