Brak portu PS2 a komputer nie czyta klawiatury USB

(Pawlus1993) #1

Posiadam stary komputer, który postanowiłem naprawić. Nie ma on niestety portów PS2, jedynie USB które moga się nadać na podłączenie do komputera klawiatury czy myszy. Mogę spokojnie wejść w ustawienia BIOS-u (o dziwo tam system czyta klawiaturę USB), jednak jak włącza się system nic nie moge zrobić. Podłączając klawiaturę, pojawia mi się kreator konfiguracji, którego z braku urządzenia wskazującego czy klawiatury nie mogę obsłużyć.

Jakieś pomysły, które obejdą się bez kupna portów PS2 na kartach rozszerzeń (nie mam już wolnych slotów)?

Myślałem nad reinstalką systemu, i tak mam to w planach, jednak czy wtedy odczyta mi klawiaturę podczas instalacji np windows 7 czy windows xp?

Proszę o szybką pomoc.

(eddie71) #2

Jeżeli komputer z Pentium 2 i Windows 95 lub starym Linuxem to lepiej zainstalować jakiś nowszy system.

Pojęcie "stary komputer" można różnie interpretować.

Dla jednych 2-letni komputer jest stary.

(Pawlus1993) #3

Ale czy będę mógł zainstalować system na nowo, jak klawiaturę na USB czyta mi tylko w BIOS-ie i czy to rozwiąże mój kłopot?

(eddie71) #4

Klawiatura powinna normalnie działać.Instalowałem już u siebie Windows XP i nie miałem problemu z pracą klawiatury na USB.Nie trzeba żadnych specjalnych sterowników.Na Windows 7 podobnie.