Brak portu PS2 a komputer nie czyta klawiatury USB

Posiadam stary komputer, który postanowiłem naprawić. Nie ma on niestety portów PS2, jedynie USB które moga się nadać na podłączenie do komputera klawiatury czy myszy. Mogę spokojnie wejść w ustawienia BIOS-u (o dziwo tam system czyta klawiaturę USB), jednak jak włącza się system nic nie moge zrobić. Podłączając klawiaturę, pojawia mi się kreator konfiguracji, którego z braku urządzenia wskazującego czy klawiatury nie mogę obsłużyć.

Jakieś pomysły, które obejdą się bez kupna portów PS2 na kartach rozszerzeń (nie mam już wolnych slotów)?

Myślałem nad reinstalką systemu, i tak mam to w planach, jednak czy wtedy odczyta mi klawiaturę podczas instalacji np windows 7 czy windows xp?

Proszę o szybką pomoc.

Jeżeli komputer z Pentium 2 i Windows 95 lub starym Linuxem to lepiej zainstalować jakiś nowszy system.

Pojęcie “stary komputer” można różnie interpretować.

Dla jednych 2-letni komputer jest stary.

Ale czy będę mógł zainstalować system na nowo, jak klawiaturę na USB czyta mi tylko w BIOS-ie i czy to rozwiąże mój kłopot?

Klawiatura powinna normalnie działać.Instalowałem już u siebie Windows XP i nie miałem problemu z pracą klawiatury na USB.Nie trzeba żadnych specjalnych sterowników.Na Windows 7 podobnie.