Brak powiadomień po przejściu z aplikacji poczta na outlook

W aplikacji poczta wyświetliła mi się informacja że mogę przejść na wersję outlook, w międzyczasie wyczytałem że w 2024 i tak zostanie automatycznie zamieniona, po instalacji i sprawdzeniu opcji - podczas używania żadne informacja o nadejściu e-maila nie pokazuje się na pulpicie, w poczcie nie było z tym problemu, oczywiście odpowiednie opcje mam zaznaczone, w outlooku dodane tylko jedno konto - gmail

Co, Outlook zastępuje Pocztę? No nie! Ja Outlooka nie liniałem nigdy. Poczta w Windows 11 u mnie jest ok i jest wystarczająca. Co jeszcze?

Co do problemu, to może uprawnienia do powiadomień lub samych powiadomień nie włączyłeś?

Wyłączanie nowego programu Outlook Preview dla systemu Windows - Pomoc techniczna firmy Microsoft - jak podobnie robi się to by wrócić na wadliwą aplikację „Poczta”.


(jak komuś nie wyskakuje powiadomienie ani w sklepie nie widzi apki)


Jak nie przechowujesz lokalnie e-maili (mieszczą się w 15-17 darmowych GiB), to można zresetować apkę „outlook preview” do zera i na świeżo dodać gmail i aktywować powiadomienia w tle.

Przy lokalnej archiwizacji należy najpierw ją zabezpieczyć by nie poszła w siną dal przy resecie aplikacji.

Źle to doczytałem, nowe urządzenia od 2024 będą dostarczane domyślne z zainstalowanym outlookiem, na starszych będzie dalej możliwość wyboru, a co do powiadomień to jest wszystko ustawione by wyświetlało powiadomienia i również w sekcji ustawień W11 jest zezwolenie dla aplikacji by je wyświetlała

Tak, ale do końca 2014.
To miało być 2024!! :grinning: :grinning:

Hehe, cofamy się w czasie :smiley:

Są też inne klienty poczty: Thunderbird na przykład.

No wiem, używałem przez dłuższy czas, ale poczta jako aplikacja mi podeszła, chciałem wypróbować być może następcę a tu aplikacja Microsoft nie daje powiadomień w systemie Microsoft

Skorzystaj z pomocy Windows czat jest otwarty w dni robocze.

W ustawieniach powiadomień i akcji w systemie Windows masz włączone powiadomienia dla tej konkretnej aplikacji pocztowej?

Tak, ma zezwolone i włączone. Czytałeś wyżej?

Ma włączone „wszystko” - czyli co? Nowa aplikacja jest inna od poprzedniej, powiadomienia dla niej włącza się oddzielnie.

Nie uzywam tego programu ale Microsoft pisze

Czyli i opcje by wyskakiwało powiadomienie w aplikacji Nowy Outlook oraz zezwolenie w systemie windows by powiadomienie pokazywane było w obszarze powiadomień, poczta ( jako ta starsza aplikacja ) pokazywała kopertę z licznikiem ilości wiadomości, ten program który ją zastępuje nie pokazuje nic

Niestety ta porada dotyczy programu outlook z pakietu office, na wersji Nowy Outlook nie posiadam takich opcji ustawień

Tak jak napisałem, nie korzystam z Outlooka mimo ze z moim kontem Microsoft jest powiazana wersja webowa outloka.
Nie korzystam z zadnego programu pocztowego, w zupełnosci wystarcza mi przegladarka i dodatek Checker Plus.
W Win 10 opcja powiadomień wyglada tak. W Win 11 pewnie sie troche rózni.
Oprócz tego jest funkcja Skupienie, która tez moze mieć wpływ na powiadomienia.

W opcji Powiadomienia i akcje trzeba sprawdzić czy w Powiadomieniach od tych nadawców jest aplikacja Outlook

Funkcja skupienie

W zalezności która z trzech opcji jest właczona, powiadomienia moga sie nie pokazywać bezposrednio a czasem w ogóle. Z reguły dobrze jest dodać daną aplikację w oknie utworzonym po rozwinieciu linku Dostosuj liste priorytetów
P.S. Zaznaczam ze screeny sa z Win 10 więc moga sie róznic od obrazu z 11-stki.