Brak powiadomień z aplikacji w Windows 8.1

Witam. Ostatnio przesiadłem się na windows 8.1

Za wyświetlanie powiadomoień w Windows 8/8.1 jest odpowiedzialna usługa.

Sprawdź w:

Panel sterowania\System i zabezpieczenia\Narzędzia administracyjne -> usługi

czy masz ustawione na automatyczne uruchamianie usługi:

-Broker zdarzeń systemowych,

-Harmonogram zadań

-System zdarzeń COM+

-Usługa powiadamiania o zdarzeniach systemowych

Jeśli nie- prawym właścicwości i ustaw na automatyczne uruchamianie. Jeśli jedna z nich jest wyłączona ppm->uruchom.

Wszytkie usługi, które wymieniłeś są włączone, a ich uruchamianie ustawione na automatyczne. Od czego to mogło się jeszcze stać?

Zrób tak:

myszą zjedź do dolnego prawego rogu i podjedź w górę. Pokaże się CharmBar.

Kliknij ustawienia a potem Zmień ustawienia komutera (na samym dole jest).

W ustawieniach komputera idź do sekcji Wyszukiwanie i aplikacje.

Następnie przejdź do menu powiadomienia. Wyłącz a następnie włącz wszystkie rodzaje powiadomień.

Przestaw również Godziny ciszy (ew. w ogóle je wyłącz).

Na dole masz listę wszystkich aplikacji które mogą zgłaszać powiadomienia. Sprawdź, czy w ogóle masz takie i czy nie są wyłączone.

 

P.S.

Instalowałeś jakiekolwiek oprogramowanie antywirusowe/firewall/aplikacje do ochrony prywatności etc.?

Mogą one blokować wyświetlanie powiadomień.

 

ew. możesz również “cofnąć w czasie” system. Odinstalują się w takim wy[adku wszystkie aktualizacje i aplikacje zainstalowane po dacie do której chcesz cofnąć system. Wszystkie pliki jak dokumenty, zdjęcia, fiomy etc. będą nie tknięte. System i wyłącznie usuwa zainstalowane aplikacje/aktualizacje/sterowniki oraz cofa zmiany w ustawieniach systemu.

W ustawieniach komputera próbowałem wielokrotnie. Wszystkie aplikacje włączone, godziny ciszy wyłączone. Mam zainstalowanego Kaspersky Pure 3.0. Może to on, jeśli tak, to jak wyłączyć blokowanie?

Po prostu go odinstaluj i zobacz, czy coś się zmieniło, a najlepiej zrób tak:

Zapisz wszystko co robiłeś i pozamykaj aplikacje.

Zjedź w prawy dolny róg i przesuń w górę. Pojawi się CharmBar.

Wybierz wyszukiwanie i wklej rstrui.exe.

Pojawi się okno programu Przywracanie plików i ustawień systemowych. Kliknij Dalej.

Zaznacz “Pokaż więcej punktów przywracania” (po lewej pod listą jest ta opcja).

Masz różne punkty przywracania poszukaj takiego który ma w nazwie Kaspersky lub dowolny inny punkt z przed zainstalowania tego oprogramowania.

Jeśli nie wiesz jakie zmiany były wprowadzone w danym punkcie kliknij “Skanuj w poszukiwaniu zależnych programów”. Wybierz ten, gdzie jest na liście Kaspersky lub którego data jest najbliżej z przed jego instalacji.

Wciśnij Dalej i Zakończ.

Komputer się zrestartuje i będzie pokazywał informcje o przywracaniu.

Poczekaj aż skończy operację (może to trochę trwać w zależności od zmian).

Pod żadnym pozorem go nie restartuj podczas przywracania, nawet jeśli system wydaje się nie odpowiadać albo nie reagować.

Odinstalowałem antywirusa. Przywracania nie zrobiłem, bo nie mam żadnych punktów. O dziwo, w pewnym momencie pojawiło się jedno powiadomienie. Niestety tylko raz

 

Dobra, wygląda na to, że teraz działa. Czyli to była wina antywirusa. Muszę jakiegoś posiadać, czy windows defender da radę?

Poza Defenderem Windows 8 ma SmartScreen. Da radę :slight_smile:

Cieszę się, źe mogłem pomóc :slight_smile: