Brak powiadomień z aplikacji w Windows 8.1

(Krissirk000a) #1

Witam. Ostatnio przesiadłem się na windows 8.1

(patryk9200) #2

Za wyświetlanie powiadomoień w Windows 8/8.1 jest odpowiedzialna usługa.

Sprawdź w:

Panel sterowania\System i zabezpieczenia\Narzędzia administracyjne -> usługi

czy masz ustawione na automatyczne uruchamianie usługi:

-Broker zdarzeń systemowych,

-Harmonogram zadań

-System zdarzeń COM+

-Usługa powiadamiania o zdarzeniach systemowych

Jeśli nie- prawym właścicwości i ustaw na automatyczne uruchamianie. Jeśli jedna z nich jest wyłączona ppm->uruchom.

(Krissirk000a) #3

Wszytkie usługi, które wymieniłeś są włączone, a ich uruchamianie ustawione na automatyczne. Od czego to mogło się jeszcze stać?

(patryk9200) #4

Zrób tak:

myszą zjedź do dolnego prawego rogu i podjedź w górę. Pokaże się CharmBar.

Kliknij ustawienia a potem Zmień ustawienia komutera (na samym dole jest).

W ustawieniach komputera idź do sekcji Wyszukiwanie i aplikacje.

Następnie przejdź do menu powiadomienia. Wyłącz a następnie włącz wszystkie rodzaje powiadomień.

Przestaw również Godziny ciszy (ew. w ogóle je wyłącz).

Na dole masz listę wszystkich aplikacji które mogą zgłaszać powiadomienia. Sprawdź, czy w ogóle masz takie i czy nie są wyłączone.

P.S.

Instalowałeś jakiekolwiek oprogramowanie antywirusowe/firewall/aplikacje do ochrony prywatności etc.?

Mogą one blokować wyświetlanie powiadomień.

ew. możesz również "cofnąć w czasie" system. Odinstalują się w takim wy[adku wszystkie aktualizacje i aplikacje zainstalowane po dacie do której chcesz cofnąć system. Wszystkie pliki jak dokumenty, zdjęcia, fiomy etc. będą nie tknięte. System i wyłącznie usuwa zainstalowane aplikacje/aktualizacje/sterowniki oraz cofa zmiany w ustawieniach systemu.

(Krissirk000a) #5

W ustawieniach komputera próbowałem wielokrotnie. Wszystkie aplikacje włączone, godziny ciszy wyłączone. Mam zainstalowanego Kaspersky Pure 3.0. Może to on, jeśli tak, to jak wyłączyć blokowanie?

(patryk9200) #6

Po prostu go odinstaluj i zobacz, czy coś się zmieniło, a najlepiej zrób tak:

Zapisz wszystko co robiłeś i pozamykaj aplikacje.

Zjedź w prawy dolny róg i przesuń w górę. Pojawi się CharmBar.

Wybierz wyszukiwanie i wklej rstrui.exe.

Pojawi się okno programu Przywracanie plików i ustawień systemowych. Kliknij Dalej.

Zaznacz "Pokaż więcej punktów przywracania" (po lewej pod listą jest ta opcja).

Masz różne punkty przywracania poszukaj takiego który ma w nazwie Kaspersky lub dowolny inny punkt z przed zainstalowania tego oprogramowania.

Jeśli nie wiesz jakie zmiany były wprowadzone w danym punkcie kliknij "Skanuj w poszukiwaniu zależnych programów". Wybierz ten, gdzie jest na liście Kaspersky lub którego data jest najbliżej z przed jego instalacji.

Wciśnij Dalej i Zakończ.

Komputer się zrestartuje i będzie pokazywał informcje o przywracaniu.

Poczekaj aż skończy operację (może to trochę trwać w zależności od zmian).

Pod żadnym pozorem go nie restartuj podczas przywracania, nawet jeśli system wydaje się nie odpowiadać albo nie reagować.

(Krissirk000a) #7

Odinstalowałem antywirusa. Przywracania nie zrobiłem, bo nie mam żadnych punktów. O dziwo, w pewnym momencie pojawiło się jedno powiadomienie. Niestety tylko raz

Dobra, wygląda na to, że teraz działa. Czyli to była wina antywirusa. Muszę jakiegoś posiadać, czy windows defender da radę?

(patryk9200) #8

Poza Defenderem Windows 8 ma SmartScreen. Da radę :slight_smile:

Cieszę się, źe mogłem pomóc :slight_smile: