Brak programów do nagrywania w autoodtwarzaniu

Laptop z Vistą Home Premium, nagrywarka to TSST TS-L632D. Problem jest taki, że po włożeniu czystej płyty DVD uruchamia się autoodtwarzanie lecz na liście brak jest programów do nagrywania, których używam (Ashampoo, Nero), wyświetlają się tylko systemowe, m.in. nagraj przy użyciu Windows, Windows Media Player i jeszcze jeden. W opcjach autoodtwarzania nic nie zmieniałam, sprawdziłam też KIS 2010 czy nie zablokował programu ale jest dodany do zaufanych. Pomimo tego próbowałam nagrać płytę za pomocą Ashampoo (nagrywarka w programie jest widziana) lecz nagrywanie małego pliczku nie miało końca, po 15 min zatrzymałam, płyta do wyrzucenia. Dodam, że płyty nagrane wcześniej odtwarza. Nie wiem czy to może mieć jakieś znaczenie ale jeszcze 30.09.09 nagrywarka nagrywała, 10.10.09 aktualizowałam KIS z wersji 7 do 10 lecz 7 odinstalowałam całkowicie programem ze strony Kaspersky, przeczyściłam rejestr CCleanerem i dopiero zainstalowałam najnowszą wersję. Ponownie też zainstalowałam Ashampoo ale bez rezultatu. Będę wdzięczna za każdą pomoc.