Brak programu Realtek menedżer i nie działający przedni panel

Witam!
Od hm… 2 miesięcy nie ma ani menedżera w ustawieniach ani nigdzie oraz audio w przednim panelu w ogóle nie działa. W przednim panelu tylko działa mikrofon. Pls help.
Płyta główna: B75MA-E33 (MS-7808)

Napisz proszę jaki masz Windows.
Jeśli 10 to kiedy i jak instalowałeś? Migracja z 7 ?
Sprawdź czy nie masz konfliktów w Menadżerze Urządzeń.

Witam spróbuj zainstalować starszą wersje sterownikow realteka…(miałem podobny problem podczas instalcji najnowszych sterow brak menadzera) zainstalowałem starsze sterowniki i problem ustąpił)
http://m.softonet.pl/Realtek.High.Definition.Audio.Codecs,Realtek,1237763.html może pomoże…:slight_smile:

1 polubienie

Poszukaj na forum.Było już.

szukałem, nic nie podziałało

Zainstaluj najnowsze sterowniki ze Station Drivers: https://goo.gl/vUgkzP (ostatnie linki)

oba?
*i tak nie działa, nie włącza się RtlUpd64

Nie oba :stuck_out_tongue:
Jeden z plików CAB od MS. Potem restart.

hm… Ten CAB ten o większej pojemności to otwiera mi się w winrar’ze. Tak ma być? Ewentualnie jak to zainstalować ;v T-T

Rozpakowujesz do podfolderu o dowolnej nazwie, Klikasz w Menadżerze urządzeń na Realtek HD Audio, aktualizuj sterownik. Wskazujesz FOLDER gdzie rozpakowałeś CABa. Leci kabarecik, restart. :slight_smile:

Hmmm… Jedyne co jest związane z “Realtek” To Realtek PCle GBE Family Controler #3

Urządzenie Zgodne ze standardem HD w dziale kontrolery dźwięku. :stuck_out_tongue:
Przypuszczałem, że masz sterownik od Realteka, ale coś szwankuje.

To w takim razie czemu nie ma menedżera (Są pliki ale nie i tak nie działa)

Bo nie zainstalowałeś sterowników. Domyślnie system używa sterowników generic albo w ogóle nie widzi sterowników (masz kilka znaków zapytania).

To… Co zrobić?

Zaktualizować sterownik AUDIO z pliku CAB, jak nie potrafisz tego wykonać, poproś kolegę ogarniętego w Windowsie.

W Programy i funkcje odinstaluj kompletnie Realtek High Definition Audio Driver, pobierz i zainstaluj wersję 2.81 tego oprogramowania:


Link dotyczy wersji dla systemów 64-bitowych!
Potem sprawdź w Panelu Sterowania czy pojawiła się tam pozycja Menadżer Realtek HD Audio?

1 polubienie

Dalej nie ma… UDAŁO SIĘ! D-Z-I-Ę-K-I Ci @Astor444 po tym jqak odinstalowałem za pomocą Revo uinstaller udało się! Dzięki!

[Temat do zamknięcia]