Brak przelwu PLN->Euro (mbank-Alior)


(k-9) #1

Hej,

Mam do was pytanie. Dziś zrobiłem przelew (elixir) z mBanku w PLN na T-mobile (dawniej Alior Sync) w EURO (konto walutowe). I trochę się zaczynam niepokoić bo minęło parę godzin, a pieniędzy nie mam na T-mobile... W mBanku wpisałem przed numer konta PL, system wykrył, że jest to konto Aliora, ale nie ma kasy... W statusie operacji w mbanku widnieje "Przelew nie został jeszcze zrealizowany"

Czy to dlatego, że kasa poszła na konto walutowe? Parnascie minut później też zrobiłem przelew z mbanku na T-mobile elixirem tylko z mniejszą kwotą i na konto w PLN i pieniądze od razu były na koncie...

 

Czy ktoś wie co jest grane?


(Omikron001) #2

Wszystko zależy od sesji wychodzącej i przychodzącej w danych bankach, poprzednio po prostu trafiłeś na sesję i odrazu przelew został wykonany.


(Frog) #3

A nie prościej zadzwonić na infolinię mBanku i zapytać?

Ze zrozumiałych powodów na forum pytasz ogólnie nie wdając się w szczegóły, z konsultantem porozmawiasz o konkretnym przelewie i dowiesz się o co chodzi.


(Kpc21) #4

A przelewy międzybankowe w ogóle “chodzą” w weekendy? Wydaje mi się że nie.

 

Ten drugi, krajowy przelew, musiał nie być zrobiony przez Elixir.


(Frog) #5

W weekendy nie ma sesji Elixir, zauważ jednak, że pytanie dotyczy raczej operacji wykonywanych w piątek (mimo, że jest napisane “dziś”).

Co do przelewu krajowego - dużo zależy od tego co dla k-9 oznacza słowo “od razu” :wink: