Brak przeźroczystego tła pod ikonami pulpitu

Mam identyczny problem co tu:

viewtopic.php?f=2&t=47536&start=0

tyle, że link z rzekomym rozwiązaniem padł.

Jak ktoś wie co dokładnie trzeba zmienić w rejestrze to proszę o podpowiedź.

Brak przeźroczystości w podpisach ikon na pulpicie Win XP

  1. Mój Komputer >> Właściwości >> Zaawansowane >> Wydajność >> Ustawienia >> Efekty wizualne, zaznaczyć Użyj cieni dla etykiet ikon pulpitu

  2. PPM na pulpit >> Właściwości >> Pulpit >> Dostosuj Pulpit >> Sieć Web >> zostaw puste pole przy Zablokuj elementy pulpitu, lub PPM na pulpicie >> Rozmieść ikony według >> usuń haczyk przy Zablokuj elementy Sieci Web na pulpicie

  3. PPM na pulpit >> Właściwości >> Pulpit >> Dostosuj Pulpit >> Sieć Web, w zakładce strony sieci Web usunąć pozostałe i wybrać Moja bieżąca strona główna.

  4. Sprawdzić Start >> Uruchom >> regedit HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer czy nie ma tych wartości ClassicShell, ForceActiveDesktopOn, NoActiveDesktop W podkluczach Policies także. .

:slight_smile:

napisałem przecież, że wymienione przez Ciebie kroki zrobiłem. Najpierw przeczytaj potem odpowiedz. Nie odpowiadaj na tytuł wątku :?

jakoś nie widzę abyś zastosował punkt 4

:?:

Ale zastosowałem. Troszkę już przeszukałem to forum jak i google w poszukiwaniu rozwiązania (można do tego samemu dojść, bo przecież skąd bym wytrzasnął link powyżej). I wszędzie to samo, czyli to co ty mi zaproponowałeś (czyt. przekopiowałeś np. stąd http://forum.idg.pl/systemy_operacyjne_ … 98251.html ) i jak napisałem wyżej to mojego problemu w żaden sposób nie rozwiązuję. Ale już jest OK, sam doszedłem do tego. Nie wiem czy to wina shell-nakładki Vista Inspirat 2 http://www.vista-inspirat.net/ ale przeźroczystość etykiet ikon pulpitu obsługiwana jest gdy plik tapety jest o rozszerzeniu *.bmp .

Leon$ Dzięki za zainteresowanie.

Pozdrawiam p19koz

P.S. Bozie jakże piękna jest moja tapeta zwłaszcza pomiędzy tymi malutkimi białymi literkami :stuck_out_tongue: