Brak przycisku "opcja" w narzędziach dyskowych

Witam. Mam pewien problem , otóż wygląda to tak: http://scr.hu/8mcv/y0746. Przycisku opcja nie da się nacisnąć, ani kompletnie nic zrobić. Wiedziałby ktoś jak to naprawić bo akurat chcę użyć tego przycisku, aby zmienić format partycji.

Pozdrawiam

Tak nie zmienisz formatu partycji systemowej,  Przycisk opcja jest dostępny jak uruchomisz narzędzia dyskowe z recovery. (zaraz po uruchomieniu komputera jest gong, bo gongu odrazu wciskasz lewy ALT i pojawią się 2 dyski do wyboru, systemowy i recovery, strzałkami zmieniasz zaznaczenie dysków i enterem zatwierdzasz, można użyć też gładzika/myszki. Z tym że zaznaczam iż zmiana formatu partycji, wiąże się z jej sformatowaniem, czyli usuwa wszystkie pliki oraz system)

 

Natomiast jak chcesz zmienić format innej partycji. To zaznacz ją w kolumnie po lewej-> Zakładka wymaż. I tam masz okienko format, tam ustawiasz wybrany przez siebie format, pod spodem masz okienko nazwa, wpisujesz tam nową nazwę partycji i klikasz wymaż. Tak jest w osx do Yosemite. w El Capitan podobnie zaznaczasz partycję w kolumnie po lewej. u góry wchodzisz w zakładkę wymaż, wyskakuje okienko z wyborem formatu i nazwy partycji.