Brak przyśp. agp Radek 9550

Witam serdecznie, domyślam się ze tematów było milion o tym wątku lecz to mój pierwszy post, najpierw sprawdziłem w wyszukiwarce i takiego tematu nie znalazło wiec śmiało się rozpisze :slight_smile:

Problem wygląda następująco.

  1. Robię format dysku i instaluje xp sp3 w pełni legalnych i aktywowany. W biosie wyłaczam zintegrowaną oraz szybki zapis ( pozniej robie na odwrót ze z wlaczonym instaluje r9550 itd. ) Próbowałem zmniejszyć agp itd.

  2. Instaluje Via hyperion ( próbowałęm 5 roznych wersji mozliwe ze musi byc jakas specjalna help )

Wszystko wykrywa łądnie instaluje bez problemu ( lecz wczesniej niby bylo ok a jak klikłem recznie w menadż. urządzen i zainstdalowałęm nowy sterownik do agp to ze zwykłęgo kontrolera agp zmieniło nazwe na cpu to agp 2.0/3.0.

  1. Ok wszystko wygląda pięknie do tej pory. No i wklądam radka (r955128D gigabyte) pieknie wykrywa go zapodaje niby najlepsze stery czyli omega 3.8.442. Robie restarta i wtedy zaczyna sie mój problem : są dwie opcje albo odpala idealnie z przyśpieszniem agp o które walcze o którym ten wątek i wtedy atisvgag.exe chodzi na 50% procka i sie pozniej zawiesza … albo odpala wszystko ladnie i pieknie ale nie ma przyspiesznia agp i przy wlaczonych 2-3 stronkach i do tego film na raz komputer muli !!

Intel Pentium 4 HT 2x 3.0 ghz

Pamieć 1gb - 2x 512 dual

Płyta MSI PM8M3-V

naswrc , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych równań w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978

Zainstalowałeś sterowniki do płyty głównej Chipset ?

instalacja - kliknij aby powiększyć :

chipsetf.th.jpg

Jeżeli nie to zainstaluj, uruchom ponownie komputer i sprawdź.

Nie pomoże to :

  1. odinstaluj obecne sterowniki od karty graficznej.

  2. usuń ręcznie folder ATI Omega 3.8.442 z dysku C / jeżeli jest /.

  3. przeczyść komputer programem CCleaner.

U góry po lewej ,Cleaner" na dole Analiza - Uruchom Cleaner

później ,Rejestr" Skanuj by znaleźć problemy - Napraw zaznaczone problemy.

/ podczas instalacji odchacz ,Automatyczną aktualizację CCleaner" oraz ,Dodaj pasek narzędziowy Yahoo" /.

CCleanera używaj po częstym surfowaniu w internecie, po każdej deinstalacji programów oraz sterowników.

  1. Zainstaluj sterowniki Radeon Omega Drivers 3.8.252.

/ odpowiednik ATI Catalyst 6.5 /.

W razie problemów ATI Catalyst 5.8

  1. Zainstaluj DirectX

Prawidłowa instalacja bibliotek DirectX.

Jeżeli masz płytkę ze sterownikami od komputera to włóż ją do napędu CD, zminimalizuj.

Start - Panel sterowania - System - Sprzęt - Menedżer urządzeń.

Sprawdź w Menedżerze urządzeń czy nie ma żółtych wykrzykników lub znaków zapytania, jeżeli są to w tym miejscu PPM / prawym przyciskiem myszki /- Aktualizuj sterownik…

Start - Panel sterowania - System - Zaawansowane - Wydajność - Ustawienia - Efekty wizualne - zaznacz tylko

6 pozycji - Zastosuj - OK.

kliknij aby powiększyć :

b6f4bd33aeb1d059m.jpg 86e86da81e7e892fm.jpg

hmn powiedz mi w jakim celu jest ostatni punkt gdzie mam wylaczyc szate xp i te duperelki ?? zeby miec wiecej pamieci ? to wcale nie jest mi potrzebne ? chyba ze ma to jakis wyższy cel ?? i jesli byś dobrze przeczytał to zrobiłęm to wszystko czyli stery itd etc nawet w 5 roznych wersjach … ale i tak dzieki za fatyge …

Dodane 30.09.2010 (Cz) 16:51

aha i jeszcze jedno … co poradzicie na temat opcji bios ? fast write on/of ? zintegrowana wlacozna wylaczona ? na chlopski rozum powinna byc wylaczona ale wtedy dzieje sie gorzej nie wiadomo dlaczego …

  • sprawdziłeś ?

Mam lepszy komputer i te “duperelki” dużo polepszają działanie komputera :slight_smile:

Gdzie pisałeś o sterownikach które podałem ?

Tyle :

  • może mi się dzisiaj przyśnią albo skontaktuję się z czarodziejem :o

Widzę że jesteś strasznie mądry i powinieneś więcej pomagać/udzielać się w tematach na forum.

Reszta :x

o tutaj ale masz racje nie powinienem tak sie odzywac zwlaszcza kiedy bezinteresownie chciales pomoc … przepraszam ale ten komputer doprowadza mnie do wrrrr\