Brak pulpitu- biały ekran

(Kedan 1) #1

Dziś , po właczeniu komputera , zainstalowaniu aktualizacji systemu i ponownym włączeniu pojawił się biały ekran na całym pulpicie i jednoczesnie brak pulpitu, ikonek, gadżetów oraz paska zadań.

Po uruchomieniu na klawiaturze przycisku "start"pojawia się pasek zadań i w zasadzie można normalnie korzystać z komp., przy czym w tle jest ciągle biały ekran.

Można na pasku zadań "pokazać pulpit", lecz jest wówczas albo pulpit z ikonkami i paskiem zadań, albo biały ekran z dodatkowym okienkiem (obojętnie jakim). Tzn. , cokolwiek uruchomimy, mamy znów biało w tle.

Po naciśnięciu prawego klawisza na tym białym tle nie ma opcji "usuń"- a jedynie polecenia takie, jakie występują przy dokumentach ze stron internetowych -np.drukuj, zaznacz, utwórz skrót itp.

Pomóżcie proszę, co mam z tym zrobić, jak usunąć ten biały ekran i przywrócić pulpit na stałe. Jestem niezbyt mocna w głebokich ustawieniach systemu i na pewno nic w ustawieniach nie grzebałam.

-- Dodane 28.04.2010 (Śr) 14:09 --

Ponieważ nie macie pomysłu, co z tym zrobić, użyłam programu do przywracania systemu i wróciłam sie do dnia wczorajszego.

Po pomyślnym przywróceniu, na początku wszystko było ok., lecz po ok. 3 minutach znów to samo.

Wirusów nie ma- przeskanowałam cały komputer NOD -najnowsza wersja.

Sprawdziłam - biały ekran oznaczony jest jako dokument HTML file:///C:/Users.....

I co dalej? może teraz macie jakieś pomysły? Proszę !!

(niezDarek) #2

daj może screen, bo nawet sobie nie wyobrażam co to takiego może być ten "biały ekran" cały biały jest ??

sorry za taką głupią odpowiedź no ale...

(Kedan 1) #3

Dzięki serdeczne za próbę odpowiedzi.

Chyba doszłam do tego, co było przyczyną dziwnego ekranu.

Odinstalowałam program "magnetic" (metodą prób i błędów -robiłam to też z innymi prog.) i problem się na razie nie pojawia.

Mam nadzieję, że to było przyczyną samoistnego nakładania się pustej strony intern. na całym ekranie. Tylko, że tego magnetica zainstalowałam w niedzielę, a dopiero dzisiaj takie akcje. Sama nie rozumiem tego, bo komp.z tym zjawiskiem działał normalnie .