Brak pulpitu- biały ekran

Dziś , po właczeniu komputera , zainstalowaniu aktualizacji systemu i ponownym włączeniu pojawił się biały ekran na całym pulpicie i jednoczesnie brak pulpitu, ikonek, gadżetów oraz paska zadań.

Po uruchomieniu na klawiaturze przycisku "start"pojawia się pasek zadań i w zasadzie można normalnie korzystać z komp., przy czym w tle jest ciągle biały ekran.

Można na pasku zadań “pokazać pulpit”, lecz jest wówczas albo pulpit z ikonkami i paskiem zadań, albo biały ekran z dodatkowym okienkiem (obojętnie jakim). Tzn. , cokolwiek uruchomimy, mamy znów biało w tle.

Po naciśnięciu prawego klawisza na tym białym tle nie ma opcji “usuń”- a jedynie polecenia takie, jakie występują przy dokumentach ze stron internetowych -np.drukuj, zaznacz, utwórz skrót itp.

Pomóżcie proszę, co mam z tym zrobić, jak usunąć ten biały ekran i przywrócić pulpit na stałe. Jestem niezbyt mocna w głebokich ustawieniach systemu i na pewno nic w ustawieniach nie grzebałam.

Dodane 28.04.2010 (Śr) 14:09

Ponieważ nie macie pomysłu, co z tym zrobić, użyłam programu do przywracania systemu i wróciłam sie do dnia wczorajszego.

Po pomyślnym przywróceniu, na początku wszystko było ok., lecz po ok. 3 minutach znów to samo.

Wirusów nie ma- przeskanowałam cały komputer NOD -najnowsza wersja.

Sprawdziłam - biały ekran oznaczony jest jako dokument HTML file:///C:/Users…

I co dalej? może teraz macie jakieś pomysły? Proszę !!

daj może screen, bo nawet sobie nie wyobrażam co to takiego może być ten “biały ekran” cały biały jest ??

sorry za taką głupią odpowiedź no ale…

Dzięki serdeczne za próbę odpowiedzi.

Chyba doszłam do tego, co było przyczyną dziwnego ekranu.

Odinstalowałam program “magnetic” (metodą prób i błędów -robiłam to też z innymi prog.) i problem się na razie nie pojawia.

Mam nadzieję, że to było przyczyną samoistnego nakładania się pustej strony intern. na całym ekranie. Tylko, że tego magnetica zainstalowałam w niedzielę, a dopiero dzisiaj takie akcje. Sama nie rozumiem tego, bo komp.z tym zjawiskiem działał normalnie .