Brak punktowania listy w <ul>

Witam.

Pracuję sobie nad stronką, gdy natrafiłem na problem, na który już kiedyś się natknąłem z rok temu, lecz go zignorowałem. Teraz, stał dla mnie irytujący.

Otóż, stworzyłem na stronie klasę menu i przypisałem do niej cały css dooyczący menu (display:block; list0style: none etc.). Potem w treści strony chciałem użyć znów listy, tylko tym razem z punktowaniem. Robię więc dodatkową klasę “lista” i wpisuję tam list-syle-type: circle. Nie działa. Wpisuję list-style:circle. Też nie działa. Usuwam menu i cały jego css i nagle działa. Przywracam menu, znów nie działa. Pomimo oddzielnych klas, nie mogę stworzyć listy z wypunktowaniem. Wydaje mi się to trochę dziwne, bo przecież po to są klasy, by takich sytuacji omijać.

Może !important?

<style type="text/css">#menu ul {list-style: none;

@compl , pokaż kod, bo tak to pozostaje nam wróżyć z fusów

tak @slepciu napisał najlepiej jak podasz kod,

a w międzyczasie możesz jeszcze sprawdzić takie rzeczy:

  1. Działanie pod różnymi przeglądarkami

  2. sprawdzić poprawność kodu - najlepiej przez http://validator.w3.org/check

.menu ul, ul li {

	display: block;

	list-style: none;

	margin: 0;

	padding: 0;


}


.menu ul li {

	float: left;

	border-width: 0 1px 0 1px;

	border-style: solid;

	border-color: transparent #585858 #585858 #252525;

}

.menu ul a:link, ul a:visited {

text-decoration: none;

display: block;

color: #fff;

font-size:20px;

padding:40px 32px 40px 32px;

background: #383838;

text-align: center;

height:20px;

}


.menu ul li a:hover {

text-decoration: none;

color: #fff;

background: #505050;

}

Po usunięciu

display: block; list-style: none;

punktowanie w

  • wraca (usunięcie samego list-style: none nic nie zmienia). Gdy przywrócę, znów nie ma. Zrobienie oddzielnej klasy i dla menu i dla tekstu też nie pomaga.

(Jeśli to istotne to korzystam z Linuxa Ubuntu)

@compl - jeszcze kod HTML i coś poradzimy

HTML

[/code] a tu jeszcze końcówka css`a

[code]#menu { background: #383838; width:780px; height:100px; position: relative; top:9px; float:left; font-family: Verdana; }

.menu ul, ul li {

   list-style: none;

Co z tym? Przecież mam to zamieszczone.

no właśnie usuń to :slight_smile:

To nic nie zmienia. Dopiero jak usunę jeszcze display:block; to punktowanie się pojawia, ale także w menu :confused:

Sprawdzałeś co będzie jak zmienisz

.menu ul, ul li

na

.menu ul, .menu ul li

lub

.menu ul

Bo przez deklarację ul li po przecinku, likwidujesz dla każdej domyślnej listy jej stylowanie.

Masz dwa wyjścia, albo pozbyć się swojej deklaracji dla ogółu, albo określać nowe listy “po imeniu” i je ręcznie stylować.

Działa, wielkie dzięki za pomoc. Jeśli dałoby się dawać punkty reputacji, to miałbyś go u mnie jak w banku :wink: