Brak punktu wejścia procedury SetDllDirectoryW


(Semp10) #1

Witam.

Jestem tu po raz pierwszy i nie jestem pewien, czy dobrze umieściłem zapytanie.

Otóż, nie tak dawno padł mi system, jeszcze stary W2K i go reinstalowałem. Od tego czasu gdzieniegdzie, a szczególnie jak korzystam z Firefoxa, system dopomina się o Wtyczkę Adobe FlashPlayera. W czasie prób jej instalacji pokazuje mi się komunikat: "Nie znaleziono punktu wejścia procedury SetDllDirectoryW w bibliotece Kernel32.dll".

I teraz moje pytanie, czy przez reinstalację coś zgubiłem? Skąd wziąć ten punkt wejścia? Czy trzeba robić jeszcze raz reinstalację? Jeżeli tak to czy z zachowaniem ustawień systemowych, czy od nowa?

Zasypałem pytaniami, ale nie jestem ekspertem w dziedzinie komputerów i liczę, że ktoś mądrzejszy mi podpowie co mam zrobić, żeby wszystko działało.

Dodam dla ułatwienia, że sprzęt jest stary i przywykłem już do Win2K i nie chciałbym się przesiadać na XP, bo nowsze systemy już nie pójdą.

Z niecierpliwością czekam na porady od specjalistów, do których, niestety, nie należę.

Pozdrawiam wszystkich.

Semp10.


(Maniooo666) #2

Witaj,

w zasadzie mam jedno pytanie narzucające się po googlaniu w tym temacie przez 10 minut: masz system z zainstalowanymi Service Packami, czy też nie? Jak nie, to sugerowałbym to zrobić, jak tak, to google i podany przez Ciebie komunikat, plus jego wersja angielska "The procedure entry point SetDllDirectoryW Kernel32.dll".

http://www.dobreprogramy.pl/Windows,Pro ... 11478.html


(Semp10) #3

Witam ponownie.

Mam SP4 i wszystkie aktualizacje (ok. 90 szt.). Brakuje mi tylko tego Punktu Wejścia.

Idę na stronkę, którą mi podpowiedziałeś, może tam coś pomoże.

Dziękuję za poradę. Życzę zdrowia i dla systemu też.

Pozdrawiam serdecznie.

Semp10.

-- Dodane 23.05.2012 (Śr) 1:54 --

@maniooo

To jeszcze raz ja.

Dotarłem na stronę forum Microsoftu przez Google, jak sugerowałeś, lecz mam kolejny problem. Moja znajomość angielskiego kończy się na zamówieniu hot-doga, a tam jest kilka odpowiedzi po angielsku i którą wybrać, żeby nie położyć systemu całkowicie? Mógłbyś mi jak jakiemu laikowi wyjaśnić, najlepiej krok po kroku, co mam zrobić. Będę wdzięczny do grobowej deski :wink: .

Przez ten brak nie mogę zainstalować Adobe FlashPlayer-a i niektóre inne programy nie chcą działać, jak działały wcześniej, co mnie doprowadza do szewskiej pasji.

Z góry dziękuję za poświęcony mi czas.

Pozdrawiam serdecznie raz jeszcze.

Semp10.


(Maniooo666) #4

Witaj,

MS się nie popisał, za to użytkownicy z forum Adobe - tak. Ogólnie chodzi o to, że ze względów bezpieczeństwa zrezygnowano z użycia jednej z funkcji - LoadLibrary - na rzecz innej - SetDllDirectory - która to sprawia Ci problem, gdyż jest dostępna dopiero w XP. Użytkowników Win2000 jest już dziś mało, więc nie opłaca się robić specjalnych kompilacji dla nich i - ogólnie rzecz ujmując - jesteście w rzyci.

http://forums.adobe.com/message/4248942

Jak to zwykle jednak bywa, ludzie lubią sobie radzić, więc powstały tak zwane wrappery, i w tym przypadku coś takiego również może okazać się pomocne. Instrukcja po "angielsku" tu:

http://www.ortwinpinke.de/en/2012/03/13 ... dows-2000/

Reasumując:


(Semp10) #5

@maniooo

Witam Cię, kolego.

:smiley: Jestem, jak widać, zadowolony niezmiernie. Wszystko wykonałem, tak jak pisałeś, krok po kroku i zadziałało!

Jestem niesamowicie Ci wdzięczny i sam nie wiem jak mam Ci dziękować. Wszystko działa jak przed reinstalacją.

Co prawda używam Firefoxa, ale też ściągnąłem na wszelki wypadek FlashPlayera dla IE. Niech jest, bo czasem może się przydać.

Taka pomoc, jak Twoja, była idealna. Przeprowadziła mnie krok po kroku przez te aktualizacje i tego się spodziewałem. Cieszę się, że trafiłem na takiego Forumowicza, który rozumie potrzeby laików. Wielkie dzięki!

Podpowiedz mi jeszcze, co robić, jak będą wychodziły aktualizacje FlashPlayera. Też go rozpakowywać w katalogu, który mi podałeś? Na logikę by wychodziło, że też, ale logiki w komputerach czasami ciężko się doszukać, dlatego wolę dopytać.

Jeszcze raz Ci podziękuje i czekam na wiadomość o aktualizacjach.

Pozdrawiam serdecznie.

Semp10.


(Maniooo666) #6

Oczywiście, dokładnie tak trzeba zrobić, gdyż wrapper tam będzie szukał.


(Emilia Vel Milka) #7

Witam

jestem tu pierwszy raz, jestem zupełnie zielona we wszystkim co ma związek z komputerem, w pisaniu postów włącznie, ale spotkał mnie podobny problem i usiłowałam zadziałać tak jak maniooo radzi. Z tymże klikając w link http://oldcigaret.info/win2k/files/win2k_xp_v1_10.zip stwierdzam, że jest on już nieaktywny a boję się ściągać wrappera z jakiejkolwiek innej strony, by nie załapać jakiegoś syfa na komputer. Znalazłam coś takiego: http://4megaupload.com/win2k-xp-v1-10.html, ale jak już napisałam wcześniej, to nie jestem tego pewna, i który właściwie plik mam wybrać. Proszę zatem o pomoc. Będę niezmiernie wdzięczna, bo mam taki sam przypadek jak Semp10. A może powinnam odpalić ghosta, bo mam coś takiego i może wtedy połata mi dziury w systemie?

Pozdrawiam serdecznie