Brak reakcji instalatora z płyty

Witam!

Otóż ostatnio pożyczyłem koledze płytę z grą Tom Clancy’s: Rainbow Six 3: Raven Shield Złota Edycja z dodatkiem Athena Sword(piszę wszystko, żeby nie było niedopowiedzeń). Kolega zagrał i oddał. Postanowiłem też w nią zagrać. Włożyłem płytę do napędu. pojawiło się menu:

rv1.png

Kliknąłem “Zainstaluj Raven Shield”… i nic. Czekałem chwilę i w procesach coś się pojawiło:

rv2.png

ale nic się nie dzieje, nie pojawia się instalator, nic. Z napędu dochodzą jakieś dziwne dźwięki. Próbowałem przez instalator bezpośrednio z płyty, ale wynik był ten sam. W dodatku nie da się tego procesu wyłączyć, klikając “Zakończ proces”, ale trzeba wyjąć płytę z napędu.

Napęd(LG HL-DT-ST DVD-RAM GH22NP20) jest dość nowy(4 miesiące).

Napisałem, że pożyczyłem koledze, gdyż nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, a lepiej napisać za dużo, niż za mało.

Czy da się coś z tym zrobić? Uratować? Albo naprawić?

Proszę, gdyż mam bardzo mało gier i po prostu mi szkoda.

Proszę o pomoc i z góry dziękuję za wszystkie porady.

Ja jak mam problemy z instalacją z płyty to najpierw kopiuje wszystkie pliki z płyty do folderu na dysku twardym i uruchamiam taki program z dysku twardego. Spróbuj może to pomoże. Może się też zdarzyć, że instalator potrzebuje trochę czasu np kilka lub kilkanaście minut na załadowanie się.

Hmm… uszkodzona płyta, laser już zdycha… jak kolega pisał wyżej skopiuj wszystko na dysk i spróbuj gdy będzie błąd odczytu to jak wymieniłem opcje są dwie… albo napęd albo płyta do wymiany.

Zobacz czy płyta po pożyczeniu koledze wygląda tak jak powinna wyglądać, czyli nie posiada rys, zadrapań, zabrudzeń itp.

Zobacz czy Twój napęd czyta inne płyty bez problemu.

Jeżeli z innymi płytami jest problem, to laser w Twoim napędzie pada albo jest zabrudzony. Przeczyść go. Instrukcji wyszukaj w google’a :slight_smile: