Brak reakcji instalatora z płyty

(Jamsa) #1

Witam!

Otóż ostatnio pożyczyłem koledze płytę z grą Tom Clancy's: Rainbow Six 3: Raven Shield Złota Edycja z dodatkiem Athena Sword(piszę wszystko, żeby nie było niedopowiedzeń). Kolega zagrał i oddał. Postanowiłem też w nią zagrać. Włożyłem płytę do napędu. pojawiło się menu:

rv1.png

Kliknąłem "Zainstaluj Raven Shield"... i nic. Czekałem chwilę i w procesach coś się pojawiło:

rv2.png

ale nic się nie dzieje, nie pojawia się instalator, nic. Z napędu dochodzą jakieś dziwne dźwięki. Próbowałem przez instalator bezpośrednio z płyty, ale wynik był ten sam. W dodatku nie da się tego procesu wyłączyć, klikając "Zakończ proces", ale trzeba wyjąć płytę z napędu.

Napęd(LG HL-DT-ST DVD-RAM GH22NP20) jest dość nowy(4 miesiące).

Napisałem, że pożyczyłem koledze, gdyż nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, a lepiej napisać za dużo, niż za mało.

Czy da się coś z tym zrobić? Uratować? Albo naprawić?

Proszę, gdyż mam bardzo mało gier i po prostu mi szkoda.

Proszę o pomoc i z góry dziękuję za wszystkie porady.

(Starchris) #2

Ja jak mam problemy z instalacją z płyty to najpierw kopiuje wszystkie pliki z płyty do folderu na dysku twardym i uruchamiam taki program z dysku twardego. Spróbuj może to pomoże. Może się też zdarzyć, że instalator potrzebuje trochę czasu np kilka lub kilkanaście minut na załadowanie się.

(minox) #3

Hmm... uszkodzona płyta, laser już zdycha... jak kolega pisał wyżej skopiuj wszystko na dysk i spróbuj gdy będzie błąd odczytu to jak wymieniłem opcje są dwie... albo napęd albo płyta do wymiany.

(eyeti) #4

Zobacz czy płyta po pożyczeniu koledze wygląda tak jak powinna wyglądać, czyli nie posiada rys, zadrapań, zabrudzeń itp.

Zobacz czy Twój napęd czyta inne płyty bez problemu.

Jeżeli z innymi płytami jest problem, to laser w Twoim napędzie pada albo jest zabrudzony. Przeczyść go. Instrukcji wyszukaj w google'a :slight_smile: