Brak reakcji komputera po czyszczeniu

Witam. Wczoraj , tak jak co pol roku, postanowilem wyczyscic swoj komputer z kurzu i i nalozyc nowa paste termo na procesor. Rozebralem wszystko na czesci wyczyscilem nalozylem paste poskladalem do kupy , proboje wlaczyc komputer i… nic… Tzn po wlaczeniu wiatrak na procesorze sie kreci i to w zasadzie wszystko… Wentylatory z karty stoja, zadna dioda na przednim panelu sie nie swieci. Wyjmowalem baterie z plyty,resetowalem plyte poprzez zworki, podlaczalem monitor pod karte wbudowana, wyciagalem kosci RAM i dalej to samo… Zasilacz sprawdzony u kolegi, dziala. Czy to moze oznaczac uszkodzona plyte glowna? Czy procesor? Szczerze to mam nadzieje ze to plyta a nie procesor… 

Wyjmij cpu i sprawdź czy nie pobrudziłeś pinów pastą, odłącz wszystko z wyjątkiem jednej kości RAM, ATX24pin, CPU4/8pin i przycisku power, następnie spróbuj uruchomić komputer.

Sprawdzalem. Nic takiego nie ma. Dodaje zdj gniazda… chyba powykrzywiane sa piny…

Jeśli piny krzywe to możesz próbować wyprostować, gdy się nie uda czeka cię zmiana socketu.

Wymiana socketu to słaby interes biorąc pod uwagę cenę płyty głównej. Taka przyjemność kosztuje koło 100 zł (tyle wołali w Gigabyte w autoryzowanym serwisie). Sensowniej będzie kupić Ci jaką używkę, bądź nówkę, jeśli budżet pozwala.

Wczoraj podobnie jak ty czyściłem stary komputer tzn. nowa pasta pod procesor, rozbiórka zasilacza etc.

Jak złożyłem wszystko w całość to wiatraki się kręciły ale ekran był czarny…dla mnie jasne było, że to wina procesora bo kto miałby niby wykonywać instrukcje biosu…?

Podczas wyjmowania części procesor był przyklejony do radiatora(zaschła pasta). Wymyłem radiator i wysuszyłem po czym włożyłem całość ponownie do gniazda(bez użycia dźwigienki na gnieździe…); wydawało mi się że procesor został na stałe przyklejony do radiatora przez producenta i tak ma być - niestety nic nie chciało działać…

Poczytałem trochę w internecie i wyjąłem wszystko. Przy pomocy suszarki podgrzałem radiator i żyletką odkleiłem procesor. Przeczyściłem, nałożyłem nową pastę, włożyłem procesor jak należy i wszystko pięknie działa…

To był PENTIUM 4 2.8GHZ -  nie wiedziałem, że procesor potrafi się tak przykleić do radiatora.