Brak reakcji płyty po resecie CMOS

Witam,

Mam pytanie dotyczące biosu AMI. Czy możliwe jest uszkodzenie kości/pamieć CMOS przez zmianę zapisu ustawień w BIOS Setup. Otóż instalowałem kompa przez siec i chciałem zmienić już kolejność bootowania na CD i dysk sam. Zmieniłem i przestał reagować monitor, brak dźwięku ze speakera, wentylatory się obracają ale brak jakiekolwiek znaku życia ze strony płyty. Wie ktoś co mogło się stać ???

Zacznij od próby zresetowania - wyjmij baterię na pół godziny, lub wykonaj procedurę resetowania CMOS (powinna być zworka na płycie, którą się zamyka, właczę się wtedy komputer), CMOS się resetuje, wyłącza się komputer i przestawia zworkę na poprzednią pozycję; sprawdź w instrukcji do swojej płyty głównej.

rycerz16

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Resetowałem kilka razy:( Nic nie dało i tu problem. Wywołałem instalacje sieciową ustawiałem bootowanie a jak chce zmienić to wszystko przestało chodzić ani speaker ani grafika(na agp).