Brak reakcji przy uruchamianiu komputera

Witam,

po wcisnieciu wlacznika w komputerze uruchamia sie wiatraczek i swieca sie obie diody(swiatlem ciaglym) ale nic sie nie wyswietla na monitorze. Speaker tez nie daje znaku zycia. Wczoraj komputer nagle sie zresetowal i powstal powyzszy problem.

Wyciagnalem ram, dyski, karte graficzna itp. ale nic sie nie zmienilo.

Wydaje mi sie, ze problem moze sprawiac zasilacz, ale wolalbym sie upewnic. Nie mam innego, zeby moc to sprawdzic.

Pozdrawiam i prosze o pomoc.

No to niestety bez podmiany zasilacza się nie obejdzie. Objaw pasuje również do zjaranego proca/płyty.

Resetowałeś BIOS wyciągając bateryjkę? Jeśli nie to spróbuj, i najlepiej odłącz zasilacz od komputera na jakiś czas. Jak nie pomoże wyjmij płytę, wyjmij procka, przy okazji wyczyść wszystko. i wtedy podłącz tylko pod zasilacz włóż RAM i Procka, karte i zobacz czy odpali.

Miałem wiele razy przypadki gdzie wystarczyło po prostu rozłożyć i złożyć kompa :smiley:

BIosa juz resetowalem, zasilanie tez bylo wyjete na cala noc. Dzisiaj postaram sie pozyczyc od kogos zasilacz i zobaczyc czy dziala. Jak nie to rozloze i zloze kompa, moze to tez jest jakies rozwiazanie :slight_smile: dam znac jakie sa efekty. Dziekuje za pomoc.

możliwe że procesor albo karta graficzna się przegrzała, jeśli nic nie da podmiana zasilacza spróbuj podmienić kartę/procka jak masz oczywiście