Brak reakcji ze strony dysku na podłączenie go do komputera

Witam, mam pewien problem.

moja koleżanka przez przypadek podłączyła dysk zewnętrzny Samsung G2 Portable 640GB nie pod USB tylko pod jakieś inne gniazdo (nie wiem jak ona to zrobiła).

I tu zaczął się problem. Po ponownym podpięciu dysku przez usb , komputer nie czyta dysku. To znaczy, że nie można go nawet nigdzie odtworzyć czy cos. Po prostu nie ma go w moim komputerze, a lampka na dysku sie świeci i mruga co oznacza, że dysk działa. Jak mogę to naprawić ?

Jeżeli napisałem w złym dziale to przepraszam.

Jeśli Twoja koleżanka rzeczywiście wsadziła całą końcówkę USB do innego wejścia to mogła uszkodzić kabel. Jeśli masz możliwość wymiany kabla, albo możliwość podpięcia dysku na innym kablu to sprawdź to.

kablel podmieniałem , i dalej to samo .

A czy po podłączeniu tego dysku jest on widoczny w menedżerze urządzeń we właściwościach mojego komputera.

Jeszcze ja bym zadał pytanie jaki to kabel wiem że usb ale chodzi o fakt czy jest podwójny (dodatkowe zasilanie pod usb, ma 2 końcówki). Wiem bo też posiadam przenośny dysk i bez podłączenia na 2 wtyki nie chce ruszyć

ok juz odpisuje

kabel jesto pojedyńczy , ale jeżeli w tym jest problem to czemu wcześnij działał z pojedyńczym ?

Dysku nie widzi w menadżeże urządzeń niestety.

Dodane 19.03.2011 (So) 18:11

Problem nadal występuje , proszę o pomoc ! :frowning:

To muszę przyznać zdolna dziewczyna. No bo jak nie da rady pod żadnym kablem to może elektronika poszła jak dalej nie chce ruszyć. Może ktoś ma kieszeń na dysk to można wymontować lub jeśli na gwarancji to oddać by gwarancji nie tracić, bo nie ma chyba żadnej diody kontrolnej. Widziałem tylko zdjęcie to nie wiem czy coś tam świeci czy śpiewa

gwarancji prawdopodobnie nie ma :frowning:

dioda jest niebieksa , jak podłączam to sie świeci i potem miga albo dalej swieci nie wiem co to oznacza .

Ma ktoś jakis pomysł jak go naprawić albo jak dane odzyskac chociarz ? Lub gdzie w wawie można by to naprawic.

No a na innym komputerze też nie działa??

nie działa … sprawdzałem na 3 komputerach i to samo.

To w takim razie poszła elektronika dysku. Zapytaj się jej jeszcze pod jakie wejście podłączyła ten dysk.

zysiek9 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

No ja bym wziął kieszeń od kogoś lub stację dokującą i bym zobaczył czy dysk wogóle działa