Brak 'Resx' w programie VB 2010

Siema, mam dosyć poważny problem z moim programem w VB 2010. Otóż skasowałem przez przypadek całą zawartość Resx.vb. Teraz nie chce się skompilować i pojawia się błąd “Invalid Resx file. Root element is missing”. Da się jeszcze coś z tym zrobić, czy trzeba robić wszystko od nowa?

golwitka ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Czyli usunąłeś zawartość pliku Designer? Jeśli nie masz kopii tego pliku to niestety musisz go utworzyć od nowa. Usuń ten, którego pozostałości masz w projekcie, a następnie klikasz prawym przyciskiem myszy na nazwę projektu i wybierasz Add -> New Item -> Resources File. Nazwij go tak jak nazwany był do tej pory, żeby nie robić zbyt dużego chaosu w kodzie (zapewne miał domyślną nazwę Resources). Oczywiście w momencie, gdy utworzysz go od nowa, niezbędne będzie dodanie od nowa wszystkiego co w nim było.

No właśnie ja nie usunąłem kodu całego programu. Zaczęło się od tego, że używałem jakiś obrazków w ‘resource’, ale z tego zrezygnowałem i je usunąłem. Potem pojawił się błąd, że właśnie tych obrazków nie ma, i pojawił się jakiś kod o nazwie resources.vb albo coś w tym stylu, więc wkurzyłem się i go usunąłem :lol: Teraz się dowiedziałem że to był błąd :confused:

No trudno. To zrób tak jak mówiłem. Dodaj ten plik od nowa do projektu i pododawaj te obrazki jeszcze raz i będzie działać. Nie modyfikuj reszty kodu.

przypominam sobie, że też kiedyś miałem taki lub podobny problem z Resx’em, oczywiście przez przeoczenie zaginął mi ten plik, z ciekawości spytam - golwitka, pomogła metoda utworzenia na nowo tego pliku poprzez Add -> New Item -> Resources File ? :slight_smile:

@Ufolec

Sam jestem ciekaw, czy golwitka poradził sobie z tym błędem (z racji, że nic nie pisał zgaduję, że sobie poradził), ale jeśli jesteś zainteresowany przetestowaniem zaproponowanego przeze mnie rozwiązania, to dość łatwo możesz przecież odtworzyć ten błąd u siebie :). Jakby coś było nie tak to daj znać.

gdyby nie fakt, że jestem obecnie z “czystym” systemem (do czasu ;)), to sytuacje bym odtworzył bez problemu :D, a tak to zaczekam do weekendu, wtedy dorwę płytkę z VS 2010, SQLServer’em, itd. itd… i co dalej, to już wiadomo, system powróci do przybliżonej konfiguracji jak przed czystką :wink: także jak i czas się znajdzie, to postaram się dać znać jak z tym Resx’em poszło, swoją drogą kiedyś też sobie jakoś z tym poradziłem, szkoda, że nie przypominam sobie jak, ale jest duże prawdopodobieństwo, że po prostu dodałem ten plik na nowo : ]

Innej możliwości po prostu nie ma. Visual Studio sam go nie wygeneruje. Po dodaniu tego pliku trzeba jeszcze wykonać jedną lub kilka drobnych zmian (w zależności od tego do jakiej postaci chce się powrócić), ale to raczej nie jest problemem (ale jeśli będzie problem to tak jak pisałem wyżej daj znać).