Brak rozdziałki 1680 [Prawdopodobnie wina karty]

Mam natywną rozdzielczość monitora 1680x1050, ale niestety nie mogę jej ustawić, bo nie ma takiego trybu. Wyświetla mi tylko najbardziej zbliżoną 1440x900 i na tej jadę, jest w miarę ok, ale to nie to co natywna.

Zainstalowałem chyba najnowsze sterowniki do karty graficznej i do monitora, ale nigdzie na komputerze nie mogę ustawić tej natywnej dla mojego monitora Samsung 2233BW rozdzielczości 1680x1050, może to jest jakaś nietypowa rozdzielczość?

Karta to chyba Radek X1600/X1650 Series, jako taką ją przynajmniej wykrywa, bo do końca nie wiem, czy to na pewno ta.

Sterownik pobrałem ze strony ATI - całą paczkę dla tej serii innych nie znalazłem, ani pojedynczych dokładnie dla tego modelu.

Czy ktoś wie, czy ta karta obsługuje taką rozdzielczość? Wydaje mi się, że powinna, a wina leży po stronie sterownika, ale nie mam pewności.

Z tego co tu przeczytałem: http://www.poradniki.zgora.pl/category/ … mputerowe/

piszą, że żeby w pełni odinstalować sterowniki trzeba użyć programów typu Driver Cleaner. No to pokasowałem 2 programami i zainstalowałem na nowo i dale to samo.

Cześć

Sprawdzałeś czy na starszych sterownikach wszystko działa poprawnie?

Nie, na stronie ATI znalazłem tylko całą paczkę - więc to chyba najnowsze, chyba żebym poszukał starych w jakichś portalach z programami. Myślisz, że to pomoże? Bo nieco się boję kombinować, z tymi sterownikami to zawsze jest jakiś problem.

a wyższe rozdzielczości pokazuje, czy to jest maks te 1440?

Jak nie wali po oczach rozmytymi czcionkami i obraz wygląda w miarę ok to ja bym nie kombinował ze sterownikami, bo stracisz na to masę czasu, a nie wiadomo co Ci się uda osiągnąć. Chyba że to dla Ciebie ważne, żeby obraz był “żyleta”.

Niech zgadne masz kabel D-SUB? Jak jest tak jak myśle kup DVI.

No tak, D-Sub, spróbuję z tym dvi, ale zainstalowałem też stery do monitora, więc to chyba kwestia karty.