Brak rozdzielczości 1440x900 po podłączeniu notebooka do TV

Podłączyłem do notebooka telewizor LCD LG za pomocą kabla z dwiema końcówkami DSUB. We właściwościach przerzuciłem obraz na telewizor. Tylko pojawia się problem. Nie ma w ustawieniach właściwości grafiki natywnej rozdzielczości dla telewizora (1440x900). Jest 1440x1050, ale jest to rozdzielczość poza zakresem telewizora. Dodatkowo w grach ucina mi kawałek obrazu z prawej strony, natomiast w systemie na pulpicie jest ok ( bez różnicy jaką rozdzielczość ustawię np. 1280x800 czy 1280x1024, pulpit - OK, gra - obraz ucięty z lewej strony), sprawdzałem tryb zachowania proporcji nie ważne czy on czy off jest to samo. Notebook ma grafikę Intel X3100, system to Windows Vista Home Basic. Sterowniki najnowsze jakie są. Jakiś pomysł ? Zauważyłem też, że na jasnym tle są jakieś zakłócenia, kabel ma dwa filtry. Kiedyś koleżanka mając nVidia 8500GT i monitor chyba 22" miała podobny problem, nie można było wybrać z listy rozdzielczości natywnej dla monitora. Rozwiązanie było dosyć dziwne - trzeba było podłączyć monitor do grafiki przez przejściówkę DSUB DVI, ale to był problem z nvidią, a tu jest intel.