Brak rozdzielczości 1440x900

Witam!

Otóż zakupiłem sobie nowy komputerek z GTX 970 no i po zainstalowaniu potrzebnych rzeczy w tym sterowników z płyty, która była dołączona do karty w ustawieniach rozdzielczości nie ma rozdziałki 1440x900. Taką posiada mój aktualny monitor.

Wiem może nie zachwyca ale nie długo planuje zmienić, ale jeszcze musze się pomeczyć na tym. Jest jakaś możliwość, aby ta rozdzielczość była? Aktualnie pobieram sterowniki od Nvidii do mojej karty. Zobaczymy co z tego wyjdzie! :slight_smile:

Pozdrawiam!

Niech zgadnę miałeś wcześniej Radeona i działało :? korzystasz z kabla/przejściówki HDMI->DVI ? To zapomnij o 1440x900 na nvidii. Jaki monitor/tv ?

Wcześniej miałem MSI GT 210. Korzystam z przejsciówki DVI-D-SUB. Monitor Samsung SyncMaster 943NW

Poszukaj w google: Samsung SyncMaster 943NW sterownik (lub driver), będzie to w rzeczywistości plik typu .inf z informacją dla systemu o właściwych rozdzielczościach obsługiwanych przez monitor. Plik powinien być do pobrania na stronie Samsunga/support jako .exe który sam wkopiuje się w odpowiednie miejsce, pewnie potem restart systemu i możesz próbować ustawić właściwą rozdzielczość.

Pobrałem właśnie jeden ze strony sterownik, ale do XP x64 bo nie wiem czemu nie mogę pobrać wersji dla Windows 7 x64.

Dodatkowo mogę powiedzieć, że Bios wygląda nawet ładnie jak sie włącza, a dopiero pulpit jest rozciągniety. Nie wiem co robić :C

 

Wszystko już śmiga jak należy :slight_smile:

Dzięki kolego za pomoc :slight_smile:

 

Dla tych co nie wiedzą co zrobić.

Radzę pobrać najnowsze sterowniki do swojej karty. Następnie pobrać sterowniki do monitora (Opcjonalnie, choć nie trzeba) Potem wejść w panel nvidii ustawić własną niestandardową rozdzielczość i pobawić się trochę z częstotliwością oraz kilkoma tamtymi opcjami :slight_smile: U mnie pomogło wszystko działa jak należy :slight_smile:

Wiadomo, że konieczne jest aktualizowanie sterowników karty graficznej. To nic nowego.