Brak rozdzielczosci 1680 x 1050

Witam

Dziś kupiłem monitor samsung syncmaster 2243nwx (22 cale)

optymalna rozdzielczosc ekranu to 1680 x 1050 pikseli

w menu nie mam takiej rozdzielczosci mam od 800x600 do 1600x1200

karta graficzna ATI radeon HD2600 pro + nowe sterowniki (dzis instalowałem + sterowniki ekranu z płyty)

jakieś poradzy jak zmienić rozdzielczosc ?

Niestety,ale ten typ obsługiwany jest przez analogowe złącze D-Sub,cyfrowego złącza DVI brak.

udalo mi sie ustawic 1920x1080 ale 1680 x 1050 brak

1600×1024 tez nie mam

skoro nie mam takiej rodzialki co mam zrobic aby obraz a raczej czcionke aby byla “wyrazista”

to co mam 1280x1024, 1360x768, 1360x1024, 1400x900, 1600x1200, 1920x1080

Sterowniki do karty graficznej zainstalowałeś po podłączeniu nowego monitora, czy przed ?

najpierw pracowałem na starych gdy zobaczylem ze brakuje mi wymagane rozdzielczosci postanowilem zainstalowac nowe sterowniki ale to nic nie dało gdy ustawiłem na 60 Hz pojawila sie wieksza rozdzielczosc 1920… aha “polaczenie” mam analogowe

EDIT:

skoro moge miec wieksza rodzielczosc czego nie moge miec mniejszej, czy mozna “manualnie” ustawic rozdzielczosc ?

Przed instalacją nowych sterowników odinstalowałeś najpierw poprzednie ?

Radziłbym Ci odinstalować obecne sterowniki (START -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy -> NVIDIA Display Drivers /usuń/) i zainstalować te, które dołączone były na płytce do karty graficznej.

Zaraz po zainstalowaniu sterownika i ponownym uruchomieniu komputera kliknij PPM na Pulpicie -> Właściwości -> Ustawienia i sprawdź, czy nie ma do wyboru zalecanej rozdzielczości dla Twojego monitora.

A gdybyś w ustawieniach ekranu->ustawienia zaawansowane->zakładka monitor->odznaczył ukrywanie trybów, które Twój monitor nie może wyświetlić, to pojawia się ta pożądana rozdzielczość?

tak, a co do sterownikow to mam sciagniete najnowsze do tego modelu, wiedz z plyty chyba nie warto instaowac

ale to tylko w przypadku czestotliwosci odswiezania ekranu, nie ma takiego czego jesli chodzo o rozdzielczosc przynajmiej w viscie premium

EDIT: jest “lista wszystkich trybów” ale brak 1680x1050

OK, ale wróć do okna wyboru rozdzielczości i tam sprawdź. U mnie w tym momencie wyświetla rozdzielczość do 1920x1080, a takich rozdzielczości mój monitor w życiu nie obsłuży.

właśnie patrze też mam 1920x1080 tylko nie ta co trzeba, z tego zo wyszukałem moja karta obsługuje/support-uje 1680x1050

moze to nie jest wazne ale airectX-a mam wersje z numerkiem 10

Przeinstaluj sterowniki, jak pisał seba86mu. Zainstaluj jeszcze te sterowniki do monitora :arrow: Klik.

EDIT: kupilem inny monitor syncmaster T220/ z digital wejsciem i jest ok, dziekuje za wszystkie odpowiedzi