Brak rozdzielczośći 1920x1080 w grach(9600gt,win7)

Witam!

Dziś zakupiłem kartę NVIDIA 9600GT, usunąłem sterowniki od starej karty, wyczyściłem CCleanerem, zamontowałem kartę, zainstalowałem sterowniki (Windows 7 32bit). Kiedy chciałem ustawić rozdzielczość dla monitora LG Flatron W2243S 1920x1080 to spotkała mnie niespodzianka, ponieważ nie było jej w opcjach.Z tym sobie poradziłem za pomocą ustawień i opcji dostosowania rozdzielczości, lecz nie pomogło to z opcją jej wyboru w grach. “Największą” jaką mogę ustawić jest 1600x1200… Na innej karcie nie miałem takich problemów.

Najnowsze ze strony NVIDIA.

Monitor poprawnie wykryty przez system?

w menadżerze urządzeń pokazuje monitor jako “Rodzajowy monitor inny niż PnP” to nie wiem czy jest ok . Na poprzedniej karcie - zintegrowanej 6150, i na 8600 GT tak samo wykrywało monitor i było ok.

P.S - starsze sterowniki nic nie zmieniły

Zobacz na stronie producenta czy nie zamieścił jakiś sterowników do twojego modelu.

Więc tak - znalazłem sterowniki, ale jest problem z ich instalacją… Kiedy próbuje zaktualizować sterownik z poziomu menadżera urządzeń dostaję komunikat, że sterowniki które są zainstalowane są aktualne. Kiedy je odinstaluje to naturalnie pozycja monitora znika z listy menadżera, więc włączam opcję poszukiwania sprzętu. Win7 znajduje monitor ale samoczynnie instaluje swoje sterowniki i znów je ta sama akcja… Próbowałem instalować z samego pliku .inf (PPM>zainstaluj), lecz dostaję komunikat “Wybrany plik .inf nie obsługuje tej metody instalacji”.

Jakieś pomysły ?

A przyciśnięcie przycisku “Auto/Set” na monitorze zmienia coś?

Nie nic nie zmienia. Na innym forum czytałem, że właśnie instalacja sterowników od monitora pomaga, lecz jak pisałem wcześniej w moim przypadku jest kłopotliwa …

Dodane 02.08.2011 (Wt) 14:06

Problem rozwiązany (przynajmniej w fifa 11, w reszcie gier jeszcze nie sprawdzałem), rozwiązaniem była zmiana wejścia na karcie graf.