Brak rozdzielczości 1920x1080 Windows 7

(Kondro Yt) #1

Witam, otóż dzisiaj podczas użytkowania komputera, mój monitor się zrestartował, a gdy się włączył, rozdzielczość zmieniła się na 800x600. Nie można zmienić na 1920x1080, gdyż zmieniło na maksymalną wartość 1600x1200. Monitor, to LG Flatron E2211. W zakładce ,,Rozdzielczość ekranu" nawet zmieniła się nazwa z ,,E2211" na ,,Rodzajowy monitor inny niż PnP". Dodam, że w drugim monitorze rozdzielczość została taka sama, zupełnie jak nazwa. Wszystkie sterowniki mam aktualne.

(Pangrys) #2

Karta graficzna to … ??

(KAZDAN63) #3

http://www.lg.com/uk/lgecs.downloadFile.ldwf?DOC_ID=KRSWD000005444&what=MANUAL&fromSystem=LG.COM&fileId=KRSWD000005444-b1-a1.zip&ORIGINAL_NAME_b1_a1=LG_E2211_Driver.zip

(Kondro Yt) #4

MSI Radeon R7750

Po zainstalowaniu sterowników, wyświetliło mi się ,POZA ZAKRESEM PRACY". Po zmienianiu rozdzielczości oraz Hz, dalej to samo, tyle, że wartości się zmieniają. ,POZA ZAKRESEM PRACY 28.1 KHz / 50 Hz

(Pangrys) #5

Sprawdź czy kabel od monitora się gdzieś nie obluzował. Sprawdź czy masz go wpiętego w śledzia karty graficznej czy w prost na płytę główną :slight_smile:

(Kondro Yt) #6

Sprawdzałem i to samo. Bez zmian

(Pangrys) #7

Możesz od kogoś pożyczyć inny kabel i go podłączyć. Przynajmniej wyeliminujemy jedną rzecz.

Zainstaluj sterowniki do karty graficznej.

(Pitrex29) #9

Mogłeś źle ustawić odświerzanie. 28.1 Khz to ogromna liczba. 28100 Hz… Jakiego kabla używasz?

(Kondro Yt) #10

Są zainstalowane aktualne

Przed tym wszystkim odświeżanie nie było zmieniane, a kabel jest oryginalny od monitora. A do niedawna wszystko świetnie działało