Brak rozdzielczości monitora w karcie graficznej

Witam, po oddaniu komputera do naprawy dodatkowo zainstalowali mi sterowniki do nowej karty graficznej, jednak po włączeniu pc u siebie obraz jest lekko rozmazany i kiepskiej jakości, brakuje tam w opcjach monitora w panelu mojej rozdzielczości(1440x900) natomiast wszystkie inne są. Wiecie może jak ustawić żeby obraz był wyostrzony i była moja rozdzielczość? Karta GeForce 9800GT, sterowniki nvidia nview 136.18,nvidia physx 9.12.02130 i sterownik graficzny 296.10. Dane z panelu.

Prawdopodobnie, sterowniki do karty graficznej masz ok. Przejdz do menagera urządzeń i usuń aktualnie zainstalowany sterownik monitora. Zresetuj system, po wykryciu monitora zainstaluj dedykowany sterownik polecany przez system.

ściągnij program powerstrip i tam ustaw rozdzielczość obsugiwaną przez twój monitor, lecz nic ponadto bo możesz zaszkodzić

Dodane 06.04.2012 (Pt) 17:06

uprzednio spróbuj tego co powiedział louiz

A które to sterowniki od monitora bo się nie znam.

otwórz menedżer urządzeń -> ekrany -> prawym na sterownik i uninstall

scaled.php?server=534&filename=beztytuumht.jpg&res=landing

To bezpieczne? Windows na pewno od razu po uruchomieniu znajdzie sterowniki?

Właśnie tak zrób, potem po restarcie system znajdzie odpowiedni sterownik.

Zrobiłem tym Powerstrip i niby zmienił rozdzielczość ale w niektórych miejscach ekranu jest coś w stylu mgły jakby monitor był brudny ale nie jest, to trochę denerwujące. A jak odinstaluję te sterowniki monitora to jak monitor będzie pracował, co się zmieni?

jak odinstalujesz to po restarcie na nowo zainstaluje odpowiedni sterownik do ekranu

To te ustawienie i Powerstrip odinstalować czy zostawić?

jeśli instalacja ponowna sterownika rozwiązała problem to power strip odinstaluj

Odinstalowałem ten sterownik, zrobiłem resa i to samo co z PowerStrip, czyli rozdzielczość jest dobra ale w niektórych częściach ekranu jest coś w rodzaju mgły a na jednej części litery są bardziej ciemne. Ciekawe czego to wina i czy można temu zaradzić.

Coś jest źle ze sterownikami. Czy karta którą zakupiłeś była nowa, masz do niej pudełko itd? Podam Ci link do strony ze sterownikami Twojej karty, gdzie jest automatyczne wyszukiwanie odpowiedniego sterownika. Sprawdź czy po wyszukiwaniu posiadasz odpowiedni sterownik. Jeśli nie to zaktualizuj.

Dodane 07.04.2012 (So) 10:38

http://www.geforce.com/drivers

Dodane 07.04.2012 (So) 10:45

Jeszcze prościej sprawdź w menadżerze urządzeń kartę graficzną, klikając ppm i aktualizuj sterownik.

Karta była używana ale 100% sprawna, dostałem do niej pudełko ale bez sterowników.

W menadżerze pisało że nie można znaleźć sterowników bardziej odpowiednich niż te które mam.

Wejdź na stronę Nvidii i ściągnij sterownik odpowiedni dla Twojej karty i dla Twojego systemu operacyjnego używając Manual Driver Search(link jest w poście 11). Usuń całkowicie stary sterownik, uruchom ponownie komputer i zainstaluj to co ściągnąłeś, komputer powinien się zrestartować. Daj znać czy pomogło.

Wiesz, tak naprawdę to nie wierzę w używane w 100% sprawne karty, po instalacji których występują takie problemy. Mam nadzieję że po aktualizacji sterowników coś się poprawi. Tak naprawdę to nie ma się już do czego przyczepić, system znalazł odpowiednie stery do monitora, zaktualizowałeś stery od karty, pozostaje tylko podmiana karty graficznej by wyeliminować jej wadliwość.