Brak rozdzielczosci w monitorze

Witam serdecznie, dziś kupiłem nowy monitor Samsung SyncMaster 2233 i mam następujący problem. Otóż po podłączeniu monitora nie mam dostępnej rozdzielczości 1920-1080 tylko max 1280-1024 i nie wiem jak to naprawić. Wcześniejszy model monitora to Samsung SyncMaster 933. Operuję na WIN7 x64 a grafika to nvidia gts250. Podpiete na vga-vga. Po wymuszeniu w panelu nividii tej rozdzielczosci obraz jest nieostry i rozmazany( nienaturalny). Za wszelka pomoc z gory dziekuje!

 

reinstalowalem sterowniki do grafiki i instalowalem sterowniki do monitora + robilem nawet calkowitego formata i nic.

 

 

nie wiedziałem gdzie dodać więc w razie czego proszę moda o przeniesienie tematu.

Być może ten monitor ma rozdzielczość natywną 1680 x 1050 a nie 1920 x 1080. Jakie masz literki na końcu oznaczenia modelu?

 

Z tego co widzę na stronie producenta 2233SN ma 1920x1080 a modele 2233BW i 2233RZ mają 1680x1050.

To właśnie jest model 2233SN i natywna powinien mieć 1920x1080 a mi wyświetla 1200 coś… u poprzedniego właściciela monitor działał normalnie na 1920x1080. Problem musi więc leżeć gdzieś w moim PC, tylko pytanie gdzie i jak go rozwiązać

Ok. Następny krok, takie elementarne: Użyj innego kabla vga (jak nie masz od kogo pożyczyć to go chociaż odwróć). Wyjmij na kilka minut kartę graficzną ze slotu. Jeśli masz inną kartę graficzną to sprawdź jak się ona zachowuje.

ps. jaką masz płytę główną i czy sprawdzałeś ustawienia BIOS?

Użyłem dwóch kabli VGA. Jak wrócę dam znać jaka plyta glowna. Mam druga grafikę i tez sprawdzę

Ok, daj też info jaka to konkretnie karta grafiki, czy używasz przejściówki np dvi-vga, ile ma wyjść wideo etc.

druga karta to asus hd 6670 1gb ddr3, używam vga-vga ponieważ monitor ma tylko wejście vga a obie karty mają vga,dvi, hdmi

 

 

What the hell!? po użyciu grafiki hd 6670 i sciągnieciu sterów wymusiłem rozdzielczość full hd i wszystko działa i normalnie wygląda :o jak to się stało i jak to zrobić na drugiej grafice? Która grafika tak właściwie jest lepsza?

No to namierzyłeś winowajcę :wink: