Brak rozruchu płyty instalacyjnej windows xp

Witam! mam taki problem dotyczący instalacji Windowsa. Chciałem sobie postawić nowy system Windows xp na stacjonarce gdzie poprzednio miałem ten sam system, który otrzymałem przy kupnie komputera. W biosie ustawiłem aby rozruch był z cd ale tutaj pojawia się problem bo odtwarzacz normalnie się uruchamia tak jak zwykle czyta dyski cd jest czarny ekran z migającym kursorem po czym po jakiś 10 sekundach włącza się normalnie Windows. Szukałem na rożnych forach rozwiązania ale nic nie znalazłem. Dlatego postanowiłem ugryźć tema z innej strony i przygotować instalkę na pendrivie więc znalazłem opis jak takiego pendrive przygotować, wszystko robię zgodnie z poleceniem i pendrive jest gotowy. Włączam kompa wybieram z boot menu mojego pendrive i tu kolejny problem ponieważ wyskakuje mi czarny ekran z migająca literą “j” i następuje zawieszenie systemu:/ Ma ktoś może jakiś pomysł? Pozdrawiam

Witam,

a podczas tego 10 sekundowego oczekiwanie nie pojawia sie rownież tekst typu: “Press any key…”?? Jeżel tak to wciśnij. Jeżeli nie to też spróbuj.

nie nic nie wyskakuje i naciskac też próbowalem ale nic to nie dało

tede86 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Poza tym, na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swoje posty i poprawić co trzeba.

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

  1. Jeżeli masz jakąś inną płytkę, którą również jest bootowalna z CD spróbuj z nią

  2. Podczas uruchamiania kompa naciskaj F8 lub F12. Powinno się pojawić menu bootwania. Wybierz wtedy CD, może ruszy

  3. Albo to ostatnie co mi przychodzi do głowy, to pod Trybem awaryjnym z wierszem odpal fixboot albo fixmbr

przede wszystkim Ty nie masz zadnego problemu z instalacją windowsa. absolutnie żadnego podkreslam. :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

jest tak mianowicie dlatego,że żadna instalacja się nie zaczyna.a skoro się nie zaczęła, to nie może być jakiegokolwiek problemu z jej przebiegiem. :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

zastosuj się do tego co napisał altertec

od siebie dodam żebyś zaktualizował bios płyty głównej. :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

a czy oprócz tej aktualizacji biosa, ktoś ma jakiś inny pomysł?

Dodane 17.01.2012 (Wt) 23:07

a może sam reset biosa coś by dał? bo z tą aktualizacją to musiał bym poczekać do weekendu bo nie jest to taka prosta sprawa z tego co czytałem to można też coś zepsuć a tego bym nie chciał

Jeżeli nigdy wcześniej nie modyfikowałeś BIOS-a i umiesz go zresetować ( wyciągnąć baterię ) to spróbuj. Nic Ci nie szkodzi. Aktualizację też warto zrobić, ale ja bym osobiście dokonał jej po restarcie. Jeżeli żadna inna płyta się nie uruchamia to faktycznie coś może być nie tak z BIOS-em.

Druga sprawa jeżeli masz większe doświadczenie z MS-DOS-em to zrób dyskietkę startową z poziomu XP ( cytat z “Pomoc i obsługa techniczna” XP-eka, niestety musiałem, bo sam od 8 lat nie mam stacji dyskietek:) ) :

  1. W menu Plik wskaż nazwę stacji dyskietek, a następnie kliknij polecenie Formatuj.

  2. W obszarze Opcje formatowania kliknij pole wyboru Utwórz dysk startowy systemu MS-DOS.

Uruchom staruszka DOS-ika i znajdź lokalizację pliku “Setup.exe” na płycie instalacyjnej. Powinno to pomóc. Dawno temu jak miałem podobny problem to się udało.

Jak nie pomoże to to już aktualizacja:)